Криза у вугільній галузі, страйки шахтарів, мільярдні борги держпідприємств — це наслідок розвалу енергетичної політики держави


Про причини і наслідки, про те, чому українська енергетика в кризі.

До 1 липня 2019 року діяла формула прогнозної ціни на електроенергію. Вона дозволяла мати прозору і обґрунтовану ціну.

Українські шахти працювали, видобуток зростав, гірники отримували зарплату, держпідприємства, в тому числі, Центренерго, були прибутковими, держбюджет отримував мільярди гривень податків.

За підрахунками експертів збиток України від скасування цієї формули склав більше 6 млрд гривень. Видобуток вугілля в першому кварталі 2020 року впав на 40%.

Більше того, це завдало шкоди економіці та споживачам – ціна на вугілля не тільки не знизилася, а суттєво збільшилася, збитки вже склали 4 млрд. гривень!

Незалежні експерти вказують, що формула «Роттердам +» забезпечувала безперебійну роботу української енергосистеми та дозволила вижити шахтам, одночасно стримуючи зростання тарифів для громадян.

До «Роттердам +» ціна на електроенергію визначалася вручну, що створювало ґрунт для корупції. Формула дозволила запровадити прозорий механізм, заснований на європейській практиці.

Медіаміф про «не таку» формулу створювався Коломойським і його медіавпливом.

І що зараз? Криза у вугільній галузі, страйки шахтарів, мільярдні борги державних підприємств — це наслідок розвалу енергетичної політики держави, починаючи з голови парламентського комітету з енергетики Андрія Геруса.

Сьогодні в Україні зупинені як державні, так і приватні шахти.

Протягом останніх місяців сотні мільйонів вкрали через фірми-прокладки на постачанні електрики державним підприємствам («Укрзалізниці» та ін.).

«Золоті ключики» опинилися в брудних руках топкорупціонерів, а наші шахтарі і енергетики — без роботи та зарплат!