29 років служіння Україні​ | Валентин Наливайченко


Чітко усвідомлюю, що діяти та рухатись вперед — це і є сенс мого життя.

Я знаю, як змінити систему влади, аби вона служила людям.

Для себе сформулював національну ідею так: розвиток кожного громадянина — розквіт країни — зміцнення державності.

До вашої уваги — основні результати моєї професійної діяльності

➡️ Консул України у Фінляндії, за сумісництвом у Данії й Норвегії.

➡️ Запровадив щоденний особистий прийом та електронні консульські послуги для громадян; спростив консульські процедури; у рази збільшив надходження до держбюджету від консульських зборів;

➡️ Під час краху пасажирського порому «Естонія» організував операцію із розшуку та порятунку українських громадян; тіла 6 загиблих доправив в Україну

➡️ Як консул оформив на державу Україна угоду, згідно з якою вона отримала у власність нове посольство у Гельсінкі та земельну ділянку

➡️ Врятував українські судна від штучного (ініційованого українськими корупціонерами) арешту у Фінляндії і Данії; організував юридичний і медійний захист суден у світових ЗМІ.

➡️ Взяв участь у ліквідації наслідків авіакатастрофи літака «Внуковських авіаліній», в результаті якої загинуло 72 українці, в т.ч. і діти – члени сімей українських шахтарів, які працювали у Баренцбурзі, Шпіцберген, Норвегія. 

➡️ Разом з поліцією Норвегії розшукали та ідентифікували тіла усіх загиблих українців. Доправив тіла усіх загиблих громадян в Україну.

➡️ Організував допомогу родинам шести українських гірників, які загинули в результаті аварії на шахті у Баренцбурзі.

➡️ Вивчив і переклав українською законодавчу базу Фінляндії про Резервну армію, про вибори, про громадянство.

➡️ Керівник відділу консульського управління МЗС України — єдиний уповноважений у міністерстві, хто займався розшуком викрадених з України активів.

➡️ Як представник МЗС координував співпрацю Генпрокуратури з прокуратурами США та європейських країн із збору доказів розкрадання коштів Лазаренко.

➡️ Як заступник керівника консульського управління МЗС запровадив нові принципи роботи з громадянами України за кордоном  — безкоштовний щоденний прийом, електронні анкети, спрощена процедура набуття громадянства і видачі паспортів. Налагодив тісну співпрацю з українською діаспорою. 

➡️ Генеральний консул у Вашингтоні.

➡️ Ініціював спрощений порядок отримання українцями віз США та спрощений механізм повернення в Україну коштів, вкрадених з державної казни.

➡️ Добився від уряду США першого спрощення візового режиму для громадян України.

➡️ Під час терористичних атак 11 вересня у Нью-Йорку координував роботу посольства щодо евакуації, розшуку, допомоги та захисту українських громадян.

➡️ Сприяв поверненню в Україну викрадених колишнім прем’єр-міністром Павлом Лазаренком грошей на мільйони доларів

➡️ Добився підписання угоди з Держдепартаментом США спрощення візового режиму. Вперше українці починають оформлювати багаторазові та багаторічні візи для в’їзду у США.

➡️ Продовжується повернення, викрадених з українського бюджету активів.

➡️ Очолив Департамент Консульської служби МЗС України.

➡️ Перевів усі консульські послуги в електронний вигляд, спростив видачу віз і паспортів, запровадив обов‘язковий особистий прийом громадян у всіх консульствах України

➡️ Як заступник міністра закордонних справ України на переговорах з Єврокомісією.
➡️ Добився успішного завершення та підписання вперше Угоди про спрощення візового режиму для громадян України з ЄС.
➡️ Успішно завершив переговори та парафував Угоду з ЄС про приймання-передачу осіб, які перебувають на територіях сторін нелегально (реадмісія).

➡️ Під час виборів Президента України організував для громадян України голосування на закордонних виборчих дільницях.

➡️ Дипломати МЗС і я, як заступник міністра, підтримали Помаранчеву Революцію.

➡️ Завершив підготовку до впровадження біометричних даних та цифрових технологій у видачу паспортів та віз.

➡️ Ініціював скасування віз для громадян ЄС, США, Канади та Японії.

➡️ Посол України у Білорусі.

➡️ Добився росту товарообігу та взаємної торгівлі між Україною та Білоруссю, провели двосторонню міжурядову комісію

➡️ Сприяв відновленню видавництва українських видань та роботі кафедри української мови у Мінському університеті, разом з українською громадою регулярно видавали газету «Українець в Білорусі».

➡️ Як перший заступник голови СБУ ініціював «декадебізацію» служби, створення сучасних аналітичного та антитерористичного центрів. Активізував співпрацю з країнами-членами НАТО.

➡️ Вів нещадну війну з топкорупціонерами та ворожою агентурою.

➡️ За матеріалами СБУ стосовно суддів-хабарників було порушено більше сотні кримінальних справ: у 2006 р. – 29 справ, у 2007 р. – 43, у 2008 р. – 52. Лише впродовж 1 кварталу 2009 р. – 24 справи.

➡️ Як керівник СБУ, ініціював створення перших спецпідрозділів СБУ з протидії російським спецслужбам.

➡️ Одним з перших серед держслужбовців оприлюднив свою декларацію про доходи.

➡️ Ініціював та добився заборони діяльності та розпуску кількох екстремістських та сепаратистських організацій, серед них —  «Донецька республіка»,  «Євразійська спілка молоді», «Сойм підкарпатських русинів». Ініціював припинення дії філій «Інституту країн СНД». 

➡️ Завершив будівництво нового антитерористичного центру СБУ під Києвом.

➡️ Організував на його базі Міжнародний центр Україна -НАТО.

➡️ Іініціював відкриття архівів КГБ, розсекречення усіх злочинів більшовиків і комуністів.

➡️ Організував розслідування кримінальної справи про Голодомор-Геноцид українського народу 1933-1933 років.

➡️ Продовжив антикорупційне очищення української влади. Було порушено справи проти 24 народних депутатів, кількох міністрів та суддів, в тому числі проти міністра транспорту М.Рудьковського, судді Конституційного Суду С.Станік, голови суду І.Зварича та інших.

➡️ Припинив діяльність у Криму сепаратиських організацій «Слов’яни» та «Народного фронту «Севастополь-Крим-Росія».

➡️ Організував перші затримання і арешти російських агентів ФСБ і ГРУ в Україні.

➡️ Організував оцифрування та відкриття доступу до архівів КДБ-СБУ. 

➡️ Відкрив в Києві та в кожній області для громадян України громадські зали розсекречених архівів КГБ.

➡️ Передав громаді Львова будівлю СБУ, колишньої тюрми на Лонцького. Створили в цьому приміщенні Меморіал жертвам тоталітарних режимів.

➡️ Організував розшук та затримання співробітниками СБУ вбивці журналіста Георгія Гонгадзе, колишнього керівника кримінального розшуку МВС, генерала Пукача. Суд потім визнав його винним у вбивстві журналіста Георгія Гонгадзе та засудив до довічного ув’язнення.

➡️ Організував протягом 2009-2010 рр. збір доказів незаконної депортації кримських татар, розсекретив та оприлюднив ці матеріали.

➡️ Довів до завершення справу про Голодомор 1932-1933 років: суд визнав його геноцидом українського народу.

➡️ Виступив проти підписання “Харківських угод” Януковича; звинуватив режим Януковича у здачі Криму.

➡️ Ініціював денонсацію в односторонньому порядку міжвідомчих договорів між СБУ та спецслужбами РФ.

➡️ Заснував Громадську ініціативу «Оновлення країни», відстоював очищення влади та інтеграцію до ЄС.

➡️ Народний депутат України, співголова міжфракційного депутатського об’єднання»Європейський вибір».

➡️ Виступав за європейську інтеграцію, підписання Угоди про асоціацію з ЄС, зону вільної торгівлі і лібералізацію візового режиму для громадян України.

➡️ Підготував 18 законопроектів та постанов стосовно відкритості виборів, підзвітності влади, скасування депутатських пільг, спрощення ведення бізнесу та скасування віз і відкриття кордонів для українців.

➡️ Активний учасник Революції Гідності.

➡️ Голова СБУ.

➡️ Уже за добу після падіння під Донецьком Boeing-777 малазійських авіаліній СБУ оприлюднив докази того, що літак збили бойовики та російські військові. Організував розслідування цього теракту, створив Міжнародну слідчу групу.

➡️ Ініціював очищення і оновлення кадрів в СБУ, насамперед, серед генералітету та вищого офіцерського складу. Загалом, було звільнено 24% особового складу.

➡️ Реформував контррозвідку, оновив її склад молодими та патріотично налаштованими професіоналами; ініціював залучення бійців добровольчих батальйонів до проходження військової служби у Центрі спеціальних операцій СБУ.

➡️ Протягом 2014-2015 рр. продовжив викриття диверсійних мереж ГРУ та ФСБ РФ. Загалом СБУ викрила 16 таких груп та 11 російських агентів, порушено більш ніж 3000 кримінальних проваджень.

➡️ Ініціював створення Міжвідомчого центру допомоги громадянам в питаннях звільнення полонених, заручників та пошуку зниклих безвісти.

➡️ Провів особисті зустрічі з родичами заручників та зниклих безвісти.

➡️ Протягом 2014-2015 рр. добився повернення додому 2716 незаконно захоплених громадян.

➡️ Продовжив очищення країни від корупціонерів. Загалом, у цей рік за матеріалами СБУ було викрито 359 корупційних злочинів.

➡️ Оприлюднив інформацію про незаконні операції з виведення за кордон коштів на рахунки офшорних компаній, підконтрольних власникам групи компаній «БРСМ-Нафта»: «Мелліан Менеджмент ЛТД» (Беліз), «Бейрок Файненс Лімітед» (Беліз).

➡️ Викрив та оприлюднив корупцію керівництва Генпрокуратури, Нацбанку, Державної фіскальної служби, а також керівництва фракції БПП у Верховній Раді.

➡️ Заснував громадський Рух «Справедливість». Рух об’єднав понад 200 громадських організацій, реалізує низку гуманітарних та правових проектів. Так, на передову передали техніку та обладнання, воїнам АТО надали безкоштовну правову допомогу. Відкрили правові центри «Справедливості» майже по всій країні.

➡️ Проводив протягом 2015-2018 рр. активні переговори із представниками політичного істеблішменту США та ЄС щодо посилення санкцій проти Росії та надання Україні фінансової, оборонної та технічної допомоги, летальної зброї для Збройних сил України.

➡️ Разом з командою Руху «Справедливість» працювали по всій країні.

➡️ Сприяв показу фільму «Невидимий батальйон» у Конгресі США та в Канаді.

➡️ Протягом 2018-2019 рр. добивався посилення міжнародного тиску на Росію, продовження дії санкцій та запровадження нових дієвих механізмів впливу на РФ.

➡️ Кандидат на посаду Президента України;

➡️ Підготував та представив Національний план дій для відновлення миру та деокупації Донбасу та АРК.

➡️ Народний депутат України від ВО «Батьківщина»

✅ Детальний звіт за підсумками роботи протягом ІІ сесії Верховної Ради IХ скликання: https://nalyvaichenko.org/dosjagnennja-2019-roku-u-verhovnij-radi-ukr/ 

➡️ Секретар Комітету Верховної Ради України з питань інтеграції України з Європейським Союзом.
➡️ Обраний заступником голови депутатської групи Верховної Ради з міжпарламентських зв’язків з США.

✅ Звіт за підсумками моєї роботи протягом ІІ сесії Верховної Ради IХ скликання: 
https://nalyvaichenko.org/zvit-za-pidsumkami-roboti-protjagom-ii/

✅ Звіт про роботу у Верховній Раді: третя сесія IX скликання 
https://nalyvaichenko.org/zvit-za-robotu-u-verhovnij-radi-tretja-sesija-ix-sklikannja/

✅ Звіт про роботу у Верховній Раді: четверта сесія IX скликання
https://nalyvaichenko.org/zvit-pro-robotu-u-verhovnij-radi-chetverta-sesija-ix-sklikannja/

✅ Повна і оперативна інформація про мою діяльність, зокрема, за період лютий – травень 2020 року: https://nalyvaichenko.org/

 

Свою депутатську роботу зосередив на таких пріоритетах:

 • соціальний захист українців, турбота про кожного громадянина, допомога військовослужбовцям;
 • знищення корупції та притягнення до відповідальності корупціонерів;
 • робота в ТСК з розслідування зловживань в енергетиці;
 • інтеграція України до ЄС, зміцнення обороноздатності та безпеки держави; 
 • недопущення розпродажу землі та розбазарювання національного ресурсу. 
 • У січні як Секретар Комітету ВРУ з питань інтеграції України до ЄС приєднався до спільної заяви Комітетів Верховної Ради щодо незмінності курсу України на європейську та євроатлантичну інтеграцію. Переконаний, що лише Організація Північноатлантичного договору та безпосередньо Україна мають право приймати рішення щодо вступу України до НАТО.
 • Як співголова групи з міжпарламентських зав’язків з Республікою Фінляндія у перші дні повномасштабного вторгнення рф на територію України звернувся з офіційним листом до Надзвичайного і Поважного Посла Фінляндії в Україні пані Пяйві Лайне з проханням донести до Уряду та Парламенту Фінляндії наведені у листі факти грубого порушення рф норм міжнародного права, законів та звичаїв ведення війни, використання заборонених боєприпасів, в першу чергу проти мирного населення та цивільної інфраструктури критичного значення.
 • Після повномасштабного вторгнення рф на територію України зосередив свою роботу на таких напрямках:
  • донесення до світових лідерів та закордонних медіа фактів воєнних злочинів рф;
  • соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх родин;
  • активно працював в Комітеті з питань інтеграції України до ЄС, провели ряд зустрічей з представниками ЄС;
  • працював в залі засідань парламенту, не пропустив жодного засідання.

Обраний заступником голови Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування можливих фактів порушення законодавства під час відчуження об’єктів державної власності України, розташованих за кордоном.

Основним завданням ТСК встановлення об’єктів державної власності України, які реально перейшли у власність України після припинення існування СРСР та розслідування можливих порушень законодавства під час відчуження цих об’єктів.

Повернемо Україну на шлях розвитку - змінимо країну і наше з вами життя.
Валентин Наливайченко
29 років служіння Україні​

✅ Повні звіти про діяльність у Верховній Раді України: https://itd.rada.gov.ua/declview/home/report/15666