Допомога вимушеним переселенцям — один з пунктів плану відновлення миру


У Національному плані дій відновлення миру найважливіший акцент зроблений на вирішенні проблем і надання допомоги вимушеним переселенцям, щоб вони могли повернутися в свої будинки, про це Валентин Наливайченко заявив жителям модульного містечка «Надія» в Харкові, де проживають 380 переселенців, які покинули свої рідні місця через війну на Донбасі. Більше половина — діти. Часто, діти інваліди.

  • У Міжнародній угоді я передбачаю створення спеціального Міжнародного економічного фонду (МЕФ), щоб одночасно з відновленням миру на звільнених територіях люди могли відразу отримати допомогу на відновлення зруйнованого житла, а міста, селища на відновлення зруйнованих доріг, шкіл, лікарень. У першу чергу необхідне вирішення соціальних питань: безкоштовні медичні страховки,безкоштовні ліки, якими МЕФ буде забезпечувати усіх, хто цього потребує.

Необхідно розуміти, через які страждання проходять люди вже п’ятий рік війни. А українська влада, Міністерство соціальної політики нічого не зробили для переселенців. Але ж тут інваліди, діти, люди похилого віку. Їм необхідні і окрема програма, і окремий бюджет, і вирішувати це треба в Києві.

Команда руху «Справедливість» домовлялася з українськими підприємствами в Дніпрі та інших містах, що виробляють модулі безпеки і санітарні модулі, які можна монтувати для проживання тимчасово переміщених осіб. Вони можуть служити і для розміщення військовослужбовців, і переселенців, і будь-якого українця, який потребує допомоги. І все це ми здатні виробляти самі за європейськими стандартами.

 

  • Як бачите, всі зусилля нашої команди націлені на вирішення конкретних проблем конкретних людей. Наш план дій ми продовжуємо обговорювати з жителями різних областей, професійними військовими, керівниками підприємств, юристами, журналістами і пропонуємо всім громадянам України долучитися до його створення.

п.с. Під час відвідання модульного містечка до Валентина Наливайченка звернулися з проханням місцеві мешканці. Опікуни діток-інвалідів просили сприяння у створенні регулярного транспортного сполучення від міста їхнього тимчасового проживання до школ і ліцеїв міста Харкова. Команда юристів «Справедливості» взяла це питання під особистий контроль.