ЗВІТ ПРО РОБОТУ У ВЕРХОВНІЙ РАДІ: ТРАВЕНЬ 2021 РОКУ


ЗАКОНОТВОРЧА ДІЯЛЬНІСТЬ

1.             Опрацював і розглянув на засіданнях фракції експертні висновки до законопроєктів, проєктів постанов для голосування на пленарних засіданнях — загалом 63 документи.

2.             Автор/співавтор трьох законопроєктів та постанов, які разом з колегами зареєстрували протягом травня:

                                   Проєкт Постанови про засудження діяльності радикальної ісламської організації ХАМАС та визнання її терористичною (№5530)

Проєктом постанови пропонується вжити заходів щодо перешкоджання діяльності на території України радикальної ісламської організації ХАМАС та протидії фінансуванню її терористичної діяльності у світі.

Згідно з документом Генеральному прокурору України доручається негайно звернутися до суду із заявою про визнання діяльності радикальної ісламської організації ХАМАС терористичною та про притягнення організації до відповідальності за терористичну діяльність, а Кабінету Міністрів України — у місячний строк розробити та подати до Верховної Ради України проєкт закону про порядок визнання організацій, що діють на території іноземних держав, терористичними та наслідки такого визнання.

                                   Проєкт Постанови «Про скасування рішення Верховної Ради України про прийняття у другому читанні та в цілому проєкту Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо продажу земельних ділянок державної та комунальної власності або прав на них (оренди, суперфіцію, емфітевзису) через електронні аукціони» (2195-П6)

Неодноразово попереджав про недопустимість волюнтаристського підходу до питання продажу сільськогосподарської землі. Ніхто не може узурпувати право народу розпоряджатися своєю власністю! Закони про продаж сільськогосподарської землі можуть розглядатися у Верховній Раді України тільки після проведення Всеукраїнського референдуму!

Проєкт Постанови спрямований на скасування рішення Верховної Ради України про прийняття у другому читанні та в цілому проєкту Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо продажу земельних ділянок державної та комунальної власності або прав на них (оренди, суперфіцію, емфітевзису) через електронні аукціони».

                                   Проєкт Закону про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та до деяких інших законодавчих актів України щодо звільнення судді з посади та відшкодування шкоди, завданої фізичній особі внаслідок ухвалення суддею рішення з недотриманням положення Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (5533)

Законопроєктом пропонується внести зміни до чинного законодавства щодо уточнення підстав, за яких суддю може бути притягнуто до дисциплінарної відповідальності в порядку дисциплінарного провадження.

3.             Відстоював врахування кожної поправки до Проєкту Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо продажу земельних ділянок державної та комунальної власності або прав на них (оренди, суперфіцію, емфітевзису) через електронні аукціони (реєстр.№2195Д).

4.             З трибуни Верховної Ради виступив на підтримку законопроєкту “Про службу військового капеланства” (№ 4626). Відзначив, наскільки важливо, щоб наші військові – захисники України мали підтримку військових капеланів і зберігали силу та віру. Вітаю той факт, що Верховна Рада нарешті ухвалила цей потрібний законопроєкт у першому читанні.

5.             17 травня взяв участь у круглому столі під назвою «Реформа Служби безпеки України: як приборкати дракона та побудувати ефективну спецслужбу».

Під час заходу правозахисники, експерти, представники НАТО, Моніторингової місії ООН з прав людини, бізнес-асоціацій, антикорупційних організацій і самої спецслужби презентували своє бачення щодо законопроєкту №3196-д про реформування Служби безпеки України. Мова йшла про те, який вплив матиме ухвалення законопроєкту на національну безпеку, громадський сектор, свободу інтернету, протидію корупції, розвиток бізнесу, дотримання прав людини та інші аспекти суспільного життя.

Переконаний, що законопроєкт написаний не фахово,  не містить реальної реформи СБУ, натомість зберігає у Службі правоохоронні, слідчі та інші невластиві функції. Вважаю, що СБУ має стати головним контррозвідувальним органом та органом боротьби з тероризмом.

https://www.facebook.com/watch/live/?v=978138986057999&ref=watch_permalink

27 травня взяв участь у IX з’їзді Незалежної профспілки гірників України. Під час з’їзду профспілки було обрано головою мого колегу по фракції Михайла Волинця. Щиро привітав і підтримав потужного профспілкового лідера і патріота!

РОБОТА З ВИБОРЦЯМИ

1.             Особисто розглянув 45 пропозицій, прохань, скарг від громадян, громадських організацій та юридичних осіб. Усі взяв в роботу.

2.             Направив депутатське звернення до НАБУ щодо зловживання владою керівництва НКРЕКП. Мова йде про корупційні схеми відмивання коштів Валерієм Тарасюком через підконтрольні його родичам і друзям суб’єкти господарювання.

3.             Протягом травня отримав 5 відповідей на свої депутатські звернення.

РОБОТА В КОМІТЕТІ, У СКЛАДІ ТСК ТА З МІЖНАРОДНИМИ ПАРТНЕРАМИ

1. Взяв участь у двох засіданнях Комітету Верховної Ради України з питань інтеграції України до Європейського Союзу.

Разом з колегами загалом розглянув 19 законопроєктів, які потребували експертного висновку Комітету, та 71 проєктів законів, що регулюються національним законодавством країн-членів ЄС, не стосуються зобов’язань України в рамках Ради Європи та не потребують експертного висновку Комітету з питань інтеграції України до ЄС.

2. 31 травня взяв участь у спільному засіданні Комітету Верховної Ради України з питань інтеграції України до Європейського Союзу та Комітету Верховної Ради України з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва.

Під час засідання обговорили питання поточного стану відносин України з ЄС, підготовки до саміту Україна-ЄС, поглиблення стратегічного партнерства України з Організацією Північноатлантичного договору, підготовки до саміту НАТО та ситуації в Республіці Білорусь.

3. Під час засідань Комітету разом з колегами заслухали звіти Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, Мінекономіки, Міненерго, Мінінфраструктури, МЗС та Міністерства розвитку громад та територій України. Вони відзвітували про те, які заходи було вжито на виконання Рекомендацій Комітету, прийнятих за результатами комітетських слухань на тему: «Європейський зелений курс».

4.             27 травня взяв участь у міжнародному онлайн форумі Baltic Sea Region Forum 2021, організованому фондом Centrum Balticum. Тема цьогорічного форуму: «Геополітична турбулентність та регіон Балтійського моря».

У заході взяли участь: Артіс Пабрікс — Міністр оборони Латвії, Том Додд — Посол Великої Британії у Фінляндії, Вілле Нійністе — член Європейського парламенту, Анніка Седер — президент Європейського інституту миру (Бельгія) та інші топексперти.

Говорили про підтримку стабільної безпекової ситуації та можливі виклики в регіоні Балтійського моря, безпекову ситуацію в Україні та шляхи протистояння російській агресії. Зауважив, що внутрішня безпека в регіоні Балтійського моря та протидія російській агресії вимагає спільної роботи у галузі оборони, кібербезпеки та розвідки.