ЗВІТ про РОБОТУ У ВЕРХОВНІЙ РАДІ: ЧЕРВЕНЬ 2021 РОКУ


ЗАКОНОТВОРЧА ДІЯЛЬНІСТЬ

  1. Опрацював і розглянув на засіданнях фракції експертні висновки до законопроєктів, проєктів постанов для голосування на пленарних засіданнях — загалом 104 документів.
  2. Автор/Співавтор 7 законопроєктів та постанов, які разом з колегами зареєстрували протягом червня:

Проєкт Закону про внесення змін до Закону України «Про ринок електричної енергії» (щодо заборони комерційного перетоку електричної енергії з Республіки Білорусь) (№5633)

Ціллю ухвалення законопроєкту є забезпечення національних інтересів України, у тому числі забезпечення енергетичної безпеки України, та підтримання європейської спільноти в питанні запровадження санкцій.

Законопроєктом передбачається врегулювати питання імпорту електричної енергії з Республіки Білорусь.

Проєкт Закону про чесну політику та чесну владу (№5599-3)

Законопроєкт спрямований на визначення засад діяльності та принципів взаємодії публічних (політичних) діячів із представниками суб’єктів великого підприємництва для забезпечення чесності, відкритості політики та недопущення олігархізації влади як форми превалювання особистого інтересу окремих осіб чи групи осіб, над інтересами суспільства.

Законопроєктом також передбачається створення в Україні інституційної основи та системи прийняття рішень щодо політики деолігархізації.

Проєкт Постанови про скасування рішення Верховної Ради України про прийняття у другому читанні та в цілому проєкту Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом запровадження одноразового (спеціального) добровільного декларування фізичними особам належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету»  р.№5153 від 25.02.2021р. (№5153-П8)

Проєкт Постанови про скасування рішення Верховної Ради України про прийняття у другому читанні та в цілому проєкту Закону «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінального кодексу України та Кримінального процесуального кодексу України у зв’язку із внесенням змін до Податкового кодексу України щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом запровадження добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету» р.№ 5156 від 25.02.2021 р. (№5156-П6)

Проєкт Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення використання земель оборони та земель сільськогосподарського призначення, які перебувають у постійному користуванні національних академій наук, державних підприємств, установ, організацій (№5692)

Прийняття цього законопроєкту дозволить:

  • унормувати та підвищити ефективність використання земель оборони для сільськогосподарських потреб шляхом їх передачі в оренду;
  • забезпечити надходження додаткових коштів до спеціального фонду Державного бюджету для їх використання в інтересах Збройних Сил та Міноборони України, інших військових формувань та державних органів, що належать до сил національної безпеки і оборони;
  • підвищити ефективність використання одного з найцінніших ресурсів держави – земель сільськогосподарського призначення, які перебувають у постійному користуванні;
  • вивести із нелегального обігу значні масиви таких земель;
  • суттєво збільшити бюджетні надходження за рахунок орендної плати за передані в оренду земельні ділянки, що перебувають у постійному користуванні.

Проєкт Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо реалізації заходів з деолігархізації та відновлення економіки (№5690)

Передбачено впровадження кроків зі стабілізації державних фінансів в умовах глибоких економічних наслідків COVID-19 та реалізацію одного з базових принципів податкового законодавства України — принципу соціальної справедливості, що базується на встановленні податків та зборів відповідно до платоспроможності платників податків.

Проєкт Закону про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення у зв’язку із прийняттям Закону України «Про чесну політику та чесну владу» (№5691)

Законопроєкт розроблено разом із проєктом закону України «Про чесну політику та чесну владу» та спрямований на встановлення адміністративної відповідальності для телерадіоорганізацій та публічних (політичних) діячів за порушення вимог вищевказаного акту.

3. Протягом червня підготував та зареєстрував 32 фахові поправки до наступних законопроєктів:

Проєкт Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання питань формування прожиткового мінімуму та створення передумов для його підвищення (№3515);

Проєкт Закону про внесення змін до Закону України «Про космічну діяльність» щодо визначення статусу та розподілу повноважень між центральними органами виконавчої влади у сфері космічної діяльності (№5017);

Проєкт Закону про заходи, спрямовані на подолання кризових явищ та забезпечення фінансової стабільності на ринку природного газу (№3508-Д).

4. Відстоював врахування кожної поправки до проєкту Закону про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та деяких законів України щодо відновлення роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів України (№3711-д).

5. З трибуни Верховної Ради відстоював свій проєкт Постанови про cкасування рішення Верховної Ради України про прийняття у другому читанні та в цілому проєкту Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо продажу земельних ділянок державної та комунальної власності або прав на них (оренди, суперфіцію, емфітевзису) через електронні аукціони (№2195-П6).

6. 1 червня разом із колегами по фракції, аграріями, фермерами, громадськими діячами та профспілками передали до Центральної виборчої комісії повний пакет документів, необхідних для реєстрації ініціативної групи, яка збиратиме три мільйони підписів за референдум на захист землі.

7. 16 червня разом з колегами по фракції Михайлом Волинцем та Андрієм Ніколаєнко підтримали українських гірників — працівників державного підприємства «Схід ГЗК», які в столиці проводять безстрокову акцію протесту.

Наголосив: уряд зобов’язаний сьогодні вирішити всі питання і повністю погасити заборгованість перед шахтарями-уранщиками. Парламент повинен ухвалити законодавство, яке стимулюватиме розвиток галузі та підтримає це стратегічне державне підприємство.

РОБОТА З ВИБОРЦЯМИ

  • Особисто розглянув 39 пропозицій, прохань, скарг від громадян, громадських організацій та юридичних осіб. Усі взяв в роботу.
  • Протягом червня направив депутатське звернення до Міністра Внутрішніх Справ щодо незаконних дій стосовно Київського міжнародного університету.
  • Разом з колегою Олексієм Кучеренком направили колективне депутатське звернення прем’єр-міністру Україні, Голові АКУ та голові НКРЕКП щодо запобігання зловживаннями та обмеженню конкуренції на ринку природного газу.
  • Протягом червня отримав 2 відповіді на свої депутатські звернення.

РОБОТА В КОМІТЕТІ, У СКЛАДІ ТСК ТА З МІЖНАРОДНИМИ ПАРТНЕРАМИ

1. Взяв участь у чотирьох засіданнях Комітету Верховної Ради України з питань інтеграції України до Європейського Союзу.

Разом з колегами загалом розглянув 41 законопроєктів, які потребували експертного висновку Комітету, та 66 проєктів законів, що регулюються національним законодавством країн-членів ЄС, не стосуються зобов’язань України в рамках Ради Європи та не потребують експертного висновку Комітету з питань інтеграції України до ЄС.

2. На засіданні Комітету 9 червня разом з колегами заслухав звіт про виконання Програми діяльності Кабінету Міністрів України у 2020 році у сфері європейської інтеграції.

3. 15 червня взяв участь в онлайн зустрічі депутатів Комітету ВРУ з питань інтеграції України до ЄС з депутатами німецького Бундестагу.

Обговорили двосторонню співпрацю, європейські та євроатлантичні перспективи України, а також безпекові питання, зокрема, завершення будівництва газогону «Північний потік-2» та протидію російській агресії.

4. Під час засідання Комітету 16 червня розглянули Концепцію проєкту Закону про європейську інтеграцію. Над цим документом протягом кількох місяців працювали експерти проєкту Європейського Союзу Association4U.

Ухвалення законопроєкту про євроінтеграцію створило б надійну правову базу для більш ефективного виконання зобов’язань за Угодою про асоціацію та сприяло б швидшій інтеграції України до ЄС.