Валентин Наливайченко: Ми прагнемо, щоб відновилася українська енергетика


ТСК Верховної Ради України з проведення розслідування причин кризи в енергетичній галузі має розслідувати всі факти, що призвели до руйнування галузі, а також встановити та притягнути до відповідальності причетних осіб.

Про це заявив народний депутат від “Батьківщини” Валентин Наливайченко за підсумками час виїзного засідання робочої групи щодо утворення ТСК Верховної Ради для проведення розслідування причин кризи у сфері енергетики та комунальних послуг.

 «Ми як ніхто розуміємо справді катастрофічний стан справ і величезні проблеми, з якими зіткнулись шахтарі і енергетики. Тому ми не йдемо у відпустки, адже зобов’язані вирішити проблеми галузі», — сказав він.

За підсумками засідання до прем’єр-міністра будуть направлені конкретні вимоги і план дій, який, за словами Наливайченка, треба «виконати за чітким погодженням із профспілками, експертами енергоринку та державними енергетичними компаніями».

“Ми будемо підтримувати антикризовий штаб уряду, щоб конкретні питання шахтарів вирішувалися в щоденному режимі: зняти заборгованість, закупляти українське вугілля, припинити нарешті існування тіньових корупційних схем та схем закупівлі електроенергії з Росії чи Білорусі. Ми хочемо, щоб відновилася українська енергетика”, — наголосив народний депутат.

Валентин Наливайченко додав, що будуть направлені спільні депутатські звернення щодо ліквідації корупційних схем та припинення постачання енергоносіїв з російських компаній, що знаходяться під українськими та міжнародними санкціями.

Народні депутати, які ініціювали ТСК, також наполягають, щоб всі матеріали комісії розслідували СБУ, НАБУ і ДБР.