Українській владі і дипломатії не можна розслаблятися


Сьогодні з візитом до України прибула делегація США на чолі із державним секретарем Ентоні Блінкеном та його заступницею Вікторією Нуланд.

Як співголова групи дружби українського парламенту з американським Конгресом можу засвідчити, що це є сильний склад Державного Департаменту США, який сьогодні є найкращим союзником України.

Упевнений, що американська делегація поцікавилась на зустрічі із президентом Зеленським, якої саме допомоги сьогодні потребують Українські Збройні Сили від Збройних Сил США та Великої Британії.

Бо саме Велика Британія та США є зараз нашими ключовими союзниками!

Очевидно, що держсекретар США приїхав з особистим посланням від президента Байдена президенту Зеленському.

Перше!

У вересні 2020 року в Вашингтоні президенти двох держав підписали Декларацію, за якою Україна зобов’язалась обрати керівника Спеціалізованої Антикорупційної прокуратури.

Саме того, хто має підписувати підозри топкорупціонерам і передавати їх у Вищий Антикорупційний Суд.

Українська влада цей пункт провалила! Як і загалом провалила боротьбу з корупцією в країні.

Друге питання, яке піднімалось, це  допомога та планування навчань наших військових.

Наприкінці минулого року президент США виділив на оборонну допомогу Україні 200 млн доларів!

І українська влада  не має права вкрасти і дати роздерибанити ці кошти, а має використати їх за призначенням!

Після переговорів у Києві держсекретар США зустрінеться у Берліні з німецьким та французьким міністрами. Після цього у Женеві 21 січня Блінкен проведе переговори з міністром закордонних справ Росії Лавровим. Це і є та точка важливості у міжнародних перемовинах цього тижня. 

Сподіваюсь, що українське керівництво підготувало чіткий і зрозумілий план з деокупації українських територій, який містить наше бачення вирішення ситуації на Сході країни. Тоді і переговори будуть для нас конструктивними.  

Окрім того, українська влада і дипломатія мають активізувати роботу з європейськими партнерами. Бо такої слабкої підтримки з боку ЄС я вже давно не пам’ятаю!

Не на часі розслаблятися.