Потрібен національний план дій з деокупації та відновлення миру


Президент і уряд вже давно мають чітко пояснити громадянам України і нашим міжнародним партнерам, що саме вони збираються робити, щоб відновити мир і цілісність країни.

Найбільшою помилкою вважаю підписане президентом Зеленським комюніке за підсумками нормандської зустрічі. Там йдеться про готовність імплементувати у повному обсязі мінські угоди. Та вони раніше не спрацювали, і не спрацюють! Це треба врешті визнати.

А що ж спрацює? Ще раз наголошую – національний план дій з деокупації та відновлення миру. На початку грудня ми підготували такий план і направили його президенту. Там виписані конкретні дії у восьми сферах.

Що нам сприятиме у його реалізації? Моя ключова ініціатива зараз – створення міжнародного економічного фонду для допомоги нашим громадянам, які постраждали від війни.

Українській владі треба нарешті навчитися діяти відкрито, обдумано. І стратегічно розуміти, в чому інтереси України. Стратегія означає мистецтво полководця. Треба Верховному головнокомандувачу стати таким полководцем, а не приховувати від своїх громадян і міжнародних партнерів, що ж він збирається робити.