Комітет з євроінтеграції підтримав законопроєкти про деофшоризацію


Комітет ВР з питань інтеграції Українки з ЄС з підтримав подані народними депутатами від “Батьківщини” законопроєкти №1179 та №1181 про податковий суверенітет України. Комітет визнав їх такими, що відповідають європейському законодавству та угоді про асоціацію Україна-ЄС.

Представляючи проєкти законів, їх співавтор, народний депутат Валентин Наливайченко наголосив: головна мета для Юлії Тимошенко та усієї «Батьківщини» – деофшоризація України та наповнення державного бюджету. За оцінками авторів, йдеться про 137 млрд. грн. додаткових надходжень до зведеного бюджету країни.

«Хоча наша податкова зараз володіє інформацією, хто і які офшори має, проте боротьби з таким викачуванням грошей не ведеться.
Одні – «насолоджуються» збагаченням у владі та виводять гроші в офшори, інші – їх покривають, отримуючи за це відкати. З цим треба закінчувати!» – наголосив депутат.

За його словами, автори законопроєктів пропонують «справді дієві і жорсткі механізми проти використання офшорів, проти відмивання грошей, особливо можновладцями».

Ще одна ініціатива – це обов’язковість офіційної публікації інформації про фактичне відшкодування ПДВ з відображенням даних про платника податку, заявлених сум до відшкодування та стану бюджетної заборгованості.

«Ми пропонуємо прибрати офшорні компанії та «офшорні прокладки» з таких відшкодувань. Чому ми маємо відшкодовувати ПДВ офшорним компаніям? Невже ми такі багаті?» – звернув увагу народний депутат.

«Голосування за ці законопроєкти у парламенті стане моментом істини: хто з депутатів хоче покласти край офшорній корупції та збагаченню у владі, а хто і надалі покриватиме корупціонерів-офшорників!» – підсумував Валентин Наливайченко.