Надзвичайний стан тут і зараз, — Валентин Наливайченко про подолання кризи в енергетиці


Влада має нарешті схаменутися і запровадити надзвичайний стан в енергетиці заради її порятунку.

Про це заявив в ефірі телеканалу “Еспресо” народний депутат від “Батьківщини” Валентин Наливайченко.

“Треба зараз діяти! “Батьківщина” і її лідер Юлі Тимошенко представили план порятунку енергетики. Перше. Надзвичайний стан – тут і зараз! Переводити під повний контроль держави забезпечення населення теплом, електрикою, не допускати підвищення тарифів! Друге – через такий надзвичайний стан закумулювати ресурси держави на те, щоб збільшувати видобуток власного вугілля на всіх державних шахтах. Прибрати всю корупцію від “Центренерго”, підвищити ефективність роботи, запускати, а не зупиняти блоки на електростанціях”, — наголосив парламентар.

Він також додав, що 23 енергоблоків на державних ТЕС зараз працює тільки 3, і це ненормальна ситуація, адже уряд не підготувався до зими.  

Валентин Наливайченко також озвучив третій пункт, який треба зробити: “серйозно поставитися до того, щоб газ з наших сховищ стабільно забезпечити для населення України”. “Президент має усю повноту влади в Україні і за все відповідає. Тож треба не боятися і запроваджувати надзвичайний стан в енергетиці. Окрім того ми зареєстрували законопроєкти, співавторам якого є Юлія Тимошенко та Михайло Волинець, які дозволять виплатити борги із зарплат енергетикам і шахтарям, передбачити на це гроші у бюджеті. З людьми треба розрахуватися!  І тоді в енергетиці запанує стабільність!” – підсумував депутат від “Батьківщини”.