Факти про та висновки після зустрічі радників нормандської четвірки в Парижі


Факт перший. Через 2 роки і 49 днів після комюніке на рівні президентів в Парижі, вчора радники підписали ще одне комюніке. Тобто підписали повідомлення про переговори.

Факт другий. Переговори в Парижі вчора вели насправді два радники, від Франції та Німеччини. Від України — керівник Офісу президента, у якого тільки в офісі сотні співробітників та десятки радників. Від РФ — заступник керівника адміністрації президента.

Факт третій. Вчора в комюніке вчергове і знову вони зазначили важливість активізації роботи Тристоронньої контактної групи та її робочих груп з метою швидкого прогресу в реалізації Мінських домовленостей.

Факт четвертий. Такі розмови нинішній керівник Офісу президента України веде з російською стороною з травня 2019 року. У 2019 році приховували такі перемовини, навіть зустрічалися в європейських столицях, а з 2020 року вже під прикриттям «підготовки зустрічі з президентом Росії».

Факт п‘ятий. У вчорашньому комюніке сторони вчергове повідомили, що підтримують беззастережне дотримання режиму припинення вогню, що будуть ще зустрічатися, ймовірно за два тижні в Берліні.

А тепер висновки на основі фактів. 

Нам знову намалювали замкнуте  коло Мінських домовленостей. Нам знову озвучили ритуальні комюніке про намальоване. 

І ми всі все зрозуміли. Прогресу немає. Такі перемовини — це перемовини задля перемовин.

А найголовніші питання — відновлення миру та територіальної цілісності України, відсутні в цих комюніке. 

А мають бути головними на всіх переговорах на усіх рівнях, від Києва до Нормандії та Вашингтона! 

Саме в цьому наші національні безпекові інтереси.