Через офшори до бездоганного іміджу


Вашій увазі пропонуються деякі документи, які, переконаний, обов’язково мають стати предметом розслідування з боку українських правохоронних органів, фахового і чесного журналістського середовища, зрештою, всієї української громадськості, яка не може і не хоче далі жити в приниженні, брехні і корупції!

В час, коли в Україні гинуть воїни, коли бракує коштів на медицину, ремонт доріг, будівництво шкіл і дитячих садків, зрештою, на гідні заробітні плати і пенсії громадян, має бути дана чітка правова, політична і моральна оцінка діяльності українських посадових осіб, причетних до наведеної нижче оборудки.

Наближені до голови Національного банку України Валерії Гонтарєвої посадові особи, зокрема громадяни України Макар Пасенюк і Артем Саприкін наважились на території США використовувати сумнівні кошти і через офшорну фірму оплачувати послуги лоббістської компанії для, вдумайтеся (!), міфічної “промоції економічних і геополітичних інтересів уряду України”.

Отже, 8 жовтня 2015 року було подано реєстраційну заявку до Департаменту юстиції США згідно ФАРА (The Foreign Agents Registration Act) від американської лобістської компанії Ben Barnes Group щодо компанії AS Prima Sodetas Limited, зареєстрованої на Британських Вірґінських островах (заявка є у відкритому доступі:http://www.fara.gov)

У заявці зазначено, що компанія AS Prima Sodetas Limited “повністю належить і контрольована Артемом Саприкіним”, а послуги лобістів оплачуються за рахунок такого собі Макара Пасенюка.

У заявці також вказано, що ця офшорна компанія “контролюється іноземним урядом, політичною партією, або іншою іноземною структурою (принципалом)” (!).

У заявці також наведено, що домовлені дії будуть включати політичну складову, а саме “представництво AS Prima Sodetas Limited перед посадовими особами США і особами, які приймають рішення”.

Вартість таких послуг складає 100 000 (сто тисяч) дол. США на місяць протягом одного року (до вересня 2016 року), плюс фактичні витрати, понесені лобістами.

Представлена тут невелика частина документів уже є предметом вивчення з боку наших міжнародних партнерів.

Очевидно, що немає жодних питань до американських лобістів – вони роблять свою справу на основі американських законів.

Але є багато неприємних запитань до української влади щодо, насамперед, правової основи лобіювання із залученням офшорної компанії (!) її інтересів за межами України і, звичайно ж, походження вказаних коштів!

Маємо нарешті зламати корупційні схеми і зупинити обкрадання власної країни.
Запрошую до спільної роботи усіх, кому набридло терпіти знущення і нахабність влади!