ЗВІТ ПРО РОБОТУ У ВЕРХОВНІЙ РАДІ: ЖОВТЕНЬ 2021 РОКУ


1.        Опрацював і розглянув на засіданнях фракції експертні висновки до законопроєктів, проєктів постанов для голосування на пленарних засіданнях — загалом 103 документи.

2.        Автор/співавтор 3-х законопроєктів та постанов, які разом з колегами зареєстрували протягом жовтня:

6132  05.10.2021  Проєкт Постанови про Заяву Верховної Ради України «Щодо пріоритетних питань інтеграції України до ЄС»   Проєкт Постанови спрямований на схвалення Заяви Верховної Ради України щодо пріоритетних питань інтеграції України до Європейського Союзу та її направлення до Європейського Парламенту та до парламентів держав-членів Європейського Союзу.  
6216 23.10.2021  Проєкт Постанови про невідкладні заходи з подолання кризової ситуації рівня надзвичайної, що склалась внаслідок зростання цін на енергоносії   Метою прийняття проєкту постанови є забезпечення енергетичної та економічної безпеки держави, утримання соціального балансу між зростаючими цінами на енергоносії і низькими доходами населення, порятунок вітчизняної промисловості та підтримка вітчизняного малого та середнього бізнесу в умовах безпрецедентної за масштабами енергетичної кризи, що поглиблюється з наближенням опалюваного сезону.  
6217
23.10.2021
  Проєкт Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо запровадження зниженого розміру ставки податку на додану вартість на енергоносії та пов’язані з ними послуги   Реалізація цього проєкту надасть можливість зберегти робочі місця на підприємствах, уникнути зупинки виробництв. Сприятиме стабілізації ситуації з ціною на енергоресурси для промисловості, малого та середнього бізнесу і побутових споживачів, збільшенню надходжень до бюджетів різних рівнів.  

3. 31 жовтня виконував обов’язки офіційного спостерігача в Окружній виборчій комісії в Золотоноші.

Зокрема, під час голосувань на довиборах до Верховної Ради у 197-ому виборчому окрузі було зафіксовано чимало порушень.

Поспілкувавшись з місцевими виборцями та представниками незалежних організацій ОПОРА і ЧЕСНО, які стежили за виборами, встановив, що протягом дня голосування було зафіксовано людей під дільницями зі списками виборців. Це ніхто інші, а «смотрящі» за сітками!

Працюючи в ОВК, стежив, щоб вибори пройшли демократично, а підрахунки голосів були чесними, запобігав фальсифікації у процесі підрахунку та заповнення протоколів. 

РОБОТА З ВИБОРЦЯМИ

1.        Особисто розглянув 63 пропозиції, прохання, скарги від громадян, громадських організацій та юридичних осіб. Усі взяв в роботу.

2.        Протягом жовтня направив 2 депутатських звернення за заявами і скаргами громадян, громадських організацій та юридичних осіб щодо захисту прав і свобод, гарантованих Конституцією до Офісу Генерального Прокурора.

3.        Протягом жовтня отримав 4 відповіді на свої депутатські звернення.

РОБОТА В КОМІТЕТІ, У СКЛАДІ ТСК ТА З МІЖНАРОДНИМИ ПАРТНЕРАМИ

1. Взяв участь у чотирьох засіданнях Комітету Верховної Ради України з питань інтеграції України до Європейського Союзу. Разом з колегами загалом розглянув 38 законопроєктів, які потребували експертного висновку Комітету, та 48 проєктів законів, що регулюються національним законодавством країн-членів ЄС, не стосуються зобов’язань України в рамках Ради Європи та не потребують експертного висновку Комітету з питань інтеграції України до ЄС.

2. 7 жовтня провели зустріч групи Верховної Ради України з міжпарламентських зв’язків з Фінляндською Республікою за участю пана Петера Остмана, керівника групи дружби з Україною в Едускунті, та Посла Фінляндії в Україні пані Пяйві Лайне.

Під час зустрічі домовилися розвивати міжпарламентське співробітництво між Верховною Радою України та Едускунтом, сприяти підготовці до запланованого на лютий 2022 року засідання Міжурядової українсько-фінляндської комісії з питань торгівлі і економічного співробітництва, забезпечити подальший розвиток інвестиційного і бізнес співробітництва між Україною та Фінляндією, а також здійснювати обмін досвідом в IT сфері, транспортній галузі та питаннях переробки сміття.

3. 20 жовтня разом з колегами по роботі в Комітеті з питань інтеграції України до ЄС зустрілися з головою представництва Європейського інвестиційного банку в Україні Жан-Еріком де Загоном.

Обговорили  співпрацю України з ЄІБ, зокрема, усунення технічних бар’єрів задля пришвидшення ратифікації Угод України з банком. Погодилися разом працювати над тим, щоб ще на стадії укладання угод з ЄІБ учасники підписували одразу два зразки — англійською та українською мовами. Це допоможе скоротити час від підписання до ратифікації договорів, що, зі свого боку, дасть змогу прискорити реалізацію проєктів в Україні.

Окрім цього, у ЄІБ занепокоєні низькою ефективністю використання Україною уже доступних коштів.

4. 28 жовтня взяв участь у зустрічі членів Комітету з питань інтеграції України до ЄС зустрілися з Головою Делегації Європейського Парламенту у Парламентській Асамблеї ЄВРОНЕСТ Андрюсом Кубілюсом.

Обговорили безпекові питання в Україні та Європейському Союзі, питання протидії Російській агресії та подальші плани щодо співробітництва України з ЄС. Також сторони погодилися спільно працювати задля забезпечення енергетичної незалежності України, зокрема — приєднання України до єдиного енергоринку ЄС.