ЗВІТ ПРО РОБОТУ У ВЕРХОВНІЙ РАДІ: ЖОВТЕНЬ 2020 РОКУ


ЗАКОНОТВОРЧА ДІЯЛЬНІСТЬ    

1.             Опрацював і розглянув на засіданнях фракції експертні висновки до законопроєктів, проєктів постанов для голосування на пленарних засіданнях жовтня — загалом 99 документів.

2.             Співавтор законопроєктів, що зареєстровані у жовтні:

№4228 (19.10.2020)

        Про заходи протидії поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19) та захисту всіх систем життєдіяльності країни від негативних наслідків пандемії та нових біологічних загроз

Проєкт Постанови розроблений з метою активної протидії критичній ситуації, що виникла внаслідок світової пандемії респіраторної хвороби COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, запобігання стрімкому поширенню цього інфекційного захворювання в Україні, забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя, мінімізації негативних наслідків епідемії в усіх сферах життя українського суспільства та захисту країни від нових глобальних біологічних загроз.

№ 4242 (21.10.2020)

        Про внесення змін до Кримінального кодексу України  (щодо запровадження довічного позбавлення волі за особливо тяжкі корупційні злочини)    

Метою законопроекту є мінімізація можливості виникнення корупційних ризиків на національному та місцевому рівнях шляхом збільшення відповідальності за вчинення особливо тяжких корупційних злочинів.

Доопрацював та вніс на розгляд ВРУ законопроєкт:

№ 4128 (23.10.2020)

                  Про внесення змін до Закону України «Про міжнародні      договори України» щодо застережень України до міжнародних договорів

Законопроєкт спрямований на удосконалення правового регулювання міжнародних договорів в частині висловлення Україною застережень.

Прийняття проекту Закону задовольнить запит населення, гармонізує національне законодавство до світових стандартів висловлення застережень до міжнародних договорів. Це матиме позитивний ефект для подальшої боротьби з корупцією.

3.             Підготував ґрунтовний аналіз та висновки для фракції до законопроєктів:

—                Проєкт Закону про внесення змін до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» щодо відновлення дії попередніх редакцій норм зазначеного Закону (реєстр.№2141)

—                Проєкт Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів з питань удосконалення державного регулювання у галузі державної авіації України»  (реєстр.№3412)

—                Проєкт Постанови про схвалення пропозицій щодо застосування персональних та інших обмежувальних заходів (санкцій) проти осіб, які створюють реальні та/або потенційні загрози національним інтересам, національній безпеці, суверенітету і територіальній цілісності України (реєстр.№3766)

—                Проєкт Закону України про внесення зміни до статті 17 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» щодо відстрочки від призову на строкову військову службу деяких категорій громадян (реєстр.№3689)

—                Проєкт Закону України «Про внесення змін до статті 2 Закону України «Про правовий режим майна у Збройних силах України» (реєстр.№3403)

4.             Спільно з народним депутатом Олексієм Кучеренком направили в ДБР заяву про вчинення кримінального правопорушення, передбаченого статтями 344, 367, 383 ККУ. Заява стосується можливого зловживання членами НКРЕКП на ринку електричної енергетики.

5.             Підготував та зареєстрував пропозиції і поправки до другого читання до проєкту Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення окремих питань виконання військового обов’язку та ведення військового обліку» (реєстр. № 3553).

РОБОТА З ВИБОРЦЯМИ  

1.             Особисто розглянув понад 50 пропозицій, прохань, скарг від громадян, в тому числі, 17 звернень громадян, громадських організацій та юридичних осіб. Усі взяв у роботу.

2.             Направив 11 депутатських звернень за скаргами громадян,  громадських організацій та юридичних осіб щодо захисту прав і свобод, гарантованих Конституцією, у тому числі до Кабінету Міністрів України, Ради національної безпеки і оборони України, Служби безпеки України, ЦВК, Офісу генерального прокурора, Національної поліції України, Комітетів ВРУ.

3.             Протягом жовтня отримав 14 відповідей на попередні депутатські звернення.

РОБОТА В КОМІТЕТІ

1. Взяв участь у 2-х засіданнях Комітету Верховної Ради України з питань інтеграції України з Європейським Союзом, на яких разом з колегами загалом розглянув  21 законопроєкт, який потребував експертного висновку Комітету, та 28 проєктів законів, що регулюються національним законодавством країн-членів ЄС, не стосуються зобов’язань України в рамках Ради Європи та не потребують експертного висновку Комітету з питань інтеграції України з ЄС.

2. У жовтні провів онлайн зустріч з Головою Консультативної Місії Європейського Союзу в Україні паном Хартікайненом. Зустріч була присвячена обговоренню рекомендацій щодо реформування СБУ.   

За результатами зустрічі вважаю за доцільне максимально реалізовувати озвучені пропозиції Місії щодо змін до статті 216 Кримінального кодексу України та пропозиції Міжнародної дорадчої групи щодо реформи СБУ.