ЗВІТ про РОБОТУ У ВЕРХОВНІЙ РАДІ: ЛИСТОПАД 2020 РОКУ


ЗАКОНОТВОРЧА ДІЯЛЬНІСТЬ

1.             Опрацював і розглянув на засіданнях фракції експертні висновки до законопроєктів, проєктів постанов для голосування на пленарних засіданнях у листопаді — загалом 64 документи.

2.             Доопрацював та вніс на розгляд ВРУ законопроєкт “Про особливості управління об’єктами державної власності в оборонно-промисловому комплексі України” №3395 (24.11.2020)

Законопроєкт спрямований на удосконалення управління об’єктами державної власності в оборонно-промисловому комплексі України, підвищення рівня ефективності використання бюджетних коштів і усунення корупційних ризиків.

3.             Для фракції підготував ґрунтовний аналіз та висновок до Проєкту Закону про внесення змін до Закону України «Про Службу безпеки України»  щодо удосконалення організаційно-правових засад діяльності Служби безпеки України (3196-Д від 26.10.2020 року, перше читання (повторне).

Аналіз законопроєкту та висновок підготував з урахуванням пропозицій, які були обговорені під час он-лайн зустрічі 22.10.2020 року з Консультативною місією ЄС на тему: «Реформа СБУ».

Незважаючи на надто тривале доопрацювання народними депутатами законопроєкту, він і у діючій редакції має низку недоліків і зауважень, які мають потенційні ризики, що можуть призвести до негативних наслідків при реформуванні СБУ.

4.             Направив до НАБУ заяву про вчинення кримінального правопорушення, передбаченого статтями 364 та 369-2 ККУ. Заява стосується можливого зловживання членами НКРЕКП на ринку електричної енергетики.

5.             27 листопада подав до Окружного адміністративного суду м. Києва позовну заяву про визнання бездіяльності Кабінету Міністрів України протиправною та зобов’язання вчинити дії для припинення повноважень члена Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

6.             На пленарному засіданні Ради представив позицію фракції щодо законопроєкту «Про засади державної антикорупційної політики на 2020-2024 роки» №4135. Закликав з парламентської трибуни повернутися до розгляду та ухвалення законопроєкту про відновлення електронного декларування та повернути чесні правила до Верховної Ради.

РОБОТА З ВИБОРЦЯМИ

1.             Особисто розглянув 86 пропозицій, прохань, скарг від громадян, громадських організацій та юридичних осіб. Усі взято в роботу.

2.             Направив 8 депутатських звернень за заявами і скаргами громадян,  громадських організацій та юридичних осіб щодо захисту прав і свобод, гарантованих Конституцією, у тому числі до НАБУ, НАЗК, Комітетів ВРУ.

3.             Протягом листопада отримав 9 відповідей на попередні депутатські звернення.

РОБОТА В КОМІТЕТІ, У СКЛАДІ ТСК ТА З МІЖНАРОДНИМИ ПАРТНЕРАМИ

1. Взяв участь у 4-х засіданнях Комітету Верховної Ради України з питань інтеграції України з Європейським Союзом. Разом з колегами розглянув 34 законопроєкти, які потребували експертного висновку Комітету, та 58 проєктів законів, що регулюються національним законодавством країн-членів ЄС, не стосуються зобов’язань України в рамках Ради Європи та не потребують експертного висновку Комітету з питань інтеграції України з ЄС.

2. 10 листопада провели онлайн зустріч групи Верховної Ради України з міжпарламентських зв’язків з Фінляндською Республікою та Групи дружби з Україною в Едускунті.

Під час онлайн зустрічі обговорили актуальні питання розвитку міжпарламентської взаємодії України і Фінляндії та плани подальшого співробітництва.

Детальніше — за посиланням: https://www.rada.gov.ua/news/Novyny/199455.html

3. 11 листопада під час прес-конференції публічно звернувся до правоохоронних органів з вимогою розпочати розслідування корупції та зловживань голови НКРЕКП.

Тимчасова слідча комісія парламенту, яку я очолюю, встановила численні факти корупції керівництва національного регулятора. Всі ці дані офіційно скеровані до правоохоронних органів і про них я детально прозвітував перед суспільством.

Наголошую: ТСК наполягає на об’єктивному розслідуванні корупційних зловживань у НКРЕКП і подальшому відкритому та прозорому судовому процесі у Вищому антикорупційному суді щодо топ-чиновників, які незаконно збагатилися на штучній кризі в енергетиці.

4. 18 листопада на засідання Комітету з питань інтеграції України до ЄС за участі віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції та заступників міністрів з питань європейської інтеграції.

Обговорили стан виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, основні досягнення за 2019-2020 роки, економічну та секторальну співпрацю в рамках Угоди, а також актуальні проблеми та пріоритети в спільній роботі парламенту та уряду.

5.  25 листопада взяв участь у дискусії «Реформування вугільної галузі України: проблеми, виклики та можливості».

Разом з представниками шахт, незалежних профспілок, міжнародних організацій та моїм колегою по фракції Михайлом Волинцем виступили із спільними вимогами до влади щодо подолання корупції в енергетиці та збільшення ролі профспілок.