ЗВІТ ПРО РОБОТУ У ВЕРХОВНІЙ РАДІ: КВІТЕНЬ 2021 РОКУ


ЗАКОНОТВОРЧА ДІЯЛЬНІСТЬ

1.        Опрацював і розглянув на засіданнях фракції експертні висновки до законопроєктів, проєктів постанов для голосування на пленарних засіданнях — загалом 87 документів.

2.        Автор/Співавтор 5 законопроєктів та постанов, які разом з колегами зареєстрували протягом квітня:

«Про оборонні закупівлі» щодо деяких питань компенсаційних (офсетних) договорів (№ 5340)

Прийняття Закону дасть змогу створити дієві механізми контролю за виконанням державного оборонного замовлення, підвищити ефективність офсетної політики держави, забезпечити надходження іноземної валюти за відвантажену продукцію вітчизняного походження іноземним замовникам. Ухвалення закону також призведе до збереження і збільшення робочих місць на підприємствах стратегічних галузей промисловості, збільшення надходжень до державного і місцевих бюджетів та соціальних фондів на щонайменше один мільярд гривень щорічно.

            Проєкт Постанови про заходи щодо забезпечення належного функціонування госпіталів ветеранів війни та удосконалення надання медичних послуг ветеранам війни (№5384)

Прийняття постанови дозволить реалізувати низку заходів, направлених на:

— створення умов для забезпечення належного фінансування госпіталів ветеранів війни;

— розробку комплексної програми заходів щодо збереження функціональних повноважень і недопущення закриття госпіталів ветеранів війни;

— розробку і впровадження «Єдиного пакету медичних послуг для ветеранів війни», який має забезпечити фінансування належного лікування та надання іншої медичної допомоги ветеранам війни.

                       Про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України щодо удосконалення процедури голосування (№5411)

Законопроєкт розроблено з метою реалізувати право  кожного народного депутата України  на  врахування його голосу під час відповідного голосування. Його ухвалення сприятиме уникненню будь-яких технічних перешкод щодо визначення  достовірних результатів  та підрахунку голосів у Верховній Раді України.

                       Про внесення змін до законів України щодо питання впровадження накопичувачів енергії №5436

Законопроєкт стосується нормативного врегулювання роботи системи накопичення енергії (СНЕ).

                       Проєкт Постанови Про скасування рішення Верховної Ради України про прийняття у другому читанні та в цілому проєкту Закону «Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо удосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин» (№2194-П7)

Проєкт Постанови спрямований на скасування рішення Верховної Ради України про прийняття у другому читанні та в цілому проєкту Закону «Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо удосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин».

3.        Відстоював врахування кожної поправки до Проєкту Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо продажу земельних ділянок державної та комунальної власності або прав на них (оренди, суперфіцію, емфітевзису) через електронні аукціони (реєстр.№2195).

Мої виступи  за посиланням: 

4.        Звернувся до Голови Верховної Ради України з заявою про порушення вимог Конституції України та Регламенту Верховної Ради України при голосуванні про прийняття у другому читанні та в цілому проєкту Закону «Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо удосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин»(р.№2194 від 01.10.2019р.).

5.        21 квітня взяв участь у онлайн пресконференції на тему: «ВАС звільнено! Влада передає всі права роботодавцям», яка відбулася на платформі Конфедерації вільних профспілок України.

З колегою по фракції Михайлом Волинцем фахово обговорили законопроєкти № 5371  та № 5388 про дерегуляцію трудових відносин, які заганяють трудівників у сучасне рабство, а також суперечать директивам ЄС та конвенціям МОП.

РОБОТА З ВИБОРЦІЯМИ

1.        Особисто розглянув 45 пропозицій, прохань, скарг від громадян, громадських організацій та юридичних осіб. Усі взяв в роботу.

2.        Направив 3 депутатські звернення за заявами і скаргами громадян,  громадських організацій та юридичних осіб щодо захисту прав і свобод, гарантованих Конституцією, у тому числі, колективне депутатське звернення до Прем’єр-Міністра щодо запобігання негативних наслідків, спричинених закінченням дії Положення про покладення спеціальних обов’язків на суб’єктів ринку природного газу.

3.        Протягом квітня отримав 7 відповідей на свої депутатські звернення.

РОБОТА В КОМІТЕТІ, У СКЛАДІ ТСК ТА З МІЖНАРОДНИМИ ПАРТНЕРАМИ

1. Взяв участь у п’яти засіданнях Комітету Верховної Ради України з питань інтеграції України до Європейського Союзу. Разом з колегами загалом розглянув 14 законопроєктів, які потребували експертного висновку Комітету, та 37 проєктів законів, що регулюються національним законодавством країн-членів ЄС, не стосуються зобов’язань України в рамках Ради Європи та не потребують експертного висновку Комітету з питань інтеграції України до ЄС.

2. Під час засідання Комітету 28 квітня провели онлайн зустріч із польським колегою Богданом Кліхом, головою Комітету закордонних справ та Європейського Союзу Сенату Республіки Польща.

 Під час зустрічі домовилися про постійну взаємодію між комітетами, зважаючи на великий перелік спільних завдань.

 21 квітня 2021 року відбулося позачергове засідання Комітету у закордонних справах та з питань ЄС Сенату Республіки Польща за участі Посла України в Польщі, під час якого було доведено актуальну інформацію щодо безпекової ситуації на Сході України та АР Крим, включно з ситуацією з правами людини на тимчасово окупованих РФ територіях України, а також блокади російською стороною Керченської протоки.

За результатами засідання Комітету ухвалено заяву, в якій, окрім засудження агресивних дій РФ проти України, міститься заклик до російської сторони – негайно припинити ескалацію та дестабілізацію ситуації в регіоні, а також заклик до міжнародної спільноти посилити практичну підтримку нашої держави у протистоянні російській агресії.

3. В ході засідань Комітету разом з колегами заслухали звіти щодо виконання Угоди про асоціацію з ЄС у сферах енергетики, енергоефективності та довкілля, телекомунікаційних, поштових та кур’єрських послуг.

У звіті проєкту ЄС-ПРООН з парламентської реформи, підготовленому на запит Комітету з питань інтеграції України з ЄС, вказано, що у сфері енергетики Україна ще має імплементувати у своє законодавство двадцять актів Європейського Союзу. Для цього потрібно ухвалити десять законопроєктів, серед яких — про запобігання зловживанням на оптових енергетичних ринках, щодо оплати послуг з передачі електричної енергії при експортних операціях, щодо енергетичної інфраструктури, а також щодо пошуку, розвідування та видобування вуглеводнів.

4. На засіданні 14 квітня заслухав звіт Національного агентства з акредитації України (НААУ). Виконувач обов’язків директора цього агентства Сергій Попик поінформував членів Комітету про причини рішення Європейської асоціації з акредитації.