Звіт про роботу у Верховній Раді: березень 2021


ЗАКОНОТВОРЧА ДІЯЛЬНІСТЬ

Опрацював і розглянув на засіданнях фракції експертні висновки до законопроєктів, проєктів постанов для голосування на пленарних засіданнях — загалом 86 документів.

Співавтор 5 законопроєктів, що разом з колегами зареєстрували протягом березня:

Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування (щодо соціального захисту у разі настання тимчасової непрацездатності)5187

Метою законопроєкту є повернення прав застрахованих осіб у разі настання тимчасової непрацездатності за страховим випадком: «тимчасова непрацездатність внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві». А також  зниження рівня соціальної напруги у зв’язку із недоотриманням 2,5 млн. застрахованими особами матеріальної допомоги.

Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів5198

Проєкт розроблено з метою посилення захисту права та законних інтересів споживачів страхових послуг, зокрема, осіб котрі потрапили в дорожньо-транспортну пригоду.

Недосконалість системи обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності викликає низку проблем, які заважають ефективному виконанню системою покладених на неї соціальних функцій.

Прикладами цього є затягування здійснення страхових відшкодувань, розповсюдження полісів страховиків, що втратили право на їх реалізацію та неможливість потерпілих декілька років отримати гарантійні виплати, доки не закінчаться процедури банкрутства та ліквідації страховиків.

«Про видобування і переробку уранових руд» щодо державної підтримки Державного підприємства «Східний гірничо-збагачувальний комбінат»5201

Законопроєкт розроблено з метою вирішення питання щодо надання державної фінансової допомоги ДП «Східний гірничо-збагачувальний комбінат».

«Про Регламент Верховної Ради України» з метою приведення процесу планування законопроєктної роботи Верховної Ради України у відповідність до процедурних керівних принципів щодо прав та обов’язків опозиції в демократичному парламенті5178-1 

Законопроєкт має мету запровадити формування порядку денного пленарних засідань з урахуванням законодавчих ініціатив усіх народних депутатів Верховної Ради України.

Про внесення змін до додатка № 3 до Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» щодо створення Меморіального простору пам’яті жертв трагедій Бабиного Яру та Голокосту5287

Законопроєкт розроблено з метою забезпечення фінансування заходів з комплексної меморіалізації Бабиного Яру та створення єдиного Меморіального простору.

У березні доопрацював та повторно вніс на розгляд Ради законопроєкт:

Про внесення змін до деяких законів України щодо надання пільг громадянам України, що звертаються за вчиненням консульських дій5015

Законопроєкт покликаний забезпечити з боку держави гарантії  соціального захисту громадян України, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесених до категорій 1 і 2, осіб з інвалідністю І, ІІ груп, дітей з інвалідністю, а також врегулювати застосування пільги зі сплати консульського збору за оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон особам, які не досягли 16-річного віку.

Окремо потребують соціального захисту громадяни, які опинилися в надзвичайній ситуації за кордоном та потребують оперативних консульських послуг щодо оформлення документів для повернення в Україну, вчинення нотаріальних дій для посвідчення факту, що фізична особа є живою, посвідчення заповіту, вжиття заходів охорони спадкового майна та інші.. Редакцією проєкту Закону деталізовано перелік осіб, які матимуть право на отримання пільг при сплаті консульського збору за вчинення окремих консульських дій в ЗДУ під час перебування за кордоном.

Підготував та зареєстрував 8 поправок до проєкту Закону про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та деяких законів України щодо відновлення роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів України (реєстр.№3711).

Разом з колегою по фракції Михайлом Цимбалюком підготував та зареєстрував 5 поправок до проєкту Закону про внесення змін до деяких законів України щодо Національного військового меморіального кладовища (реєстр.№4225).

Підготували та зареєстрували від фракції 2 поправки до проєкту Закону про енергетичну ефективність (реєстр.№4507).

У березні з колегами направили три депутатські запити до Президента України:

  • Щодо необхідності реставрації садиби всесвітньо відомого авіаконструктора Ігоря Сікорського в Києві;
  • Щодо нагородження Ольги Гліви званням Героя України (посмертно). Детальніше: 
  • Щодо фактів зловживань посадовими особами ДП «НАЕК «Енергоатом» у сфері безпеки атомних електростанцій.

Відстоював врахування кожної поправки до проєкту Закону про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо удосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин (реєстр.№2194).

Навести порядок на землі, закріпити право людей користуватися цим безцінним ресурсом, повернути вкрадені землі! Саме це вимагав у парламенті, відстоюючи свої поправки до законопроєкту влади. Монобільшість продовжує проштовхувати розпродаж землі іноземцям і знищення українського фермерства. Своїми діями влада тільки руйнує перспективи життя людей та національну безпеку України!

З трибуни Верховної Ради виступив на підтримку Збройних Сил України і за захист кожного військовослужбовця!

Що можемо і маємо зробити для того, щоб Збройні Сили України стали сильнішими? Перше і головне – розвивати вітчизняну оборонну промисловість!

Україна має, але не використовує колосальні можливості національної оборонки. Чому? Відповідь криється у київських чиновницьких кабінетах: це корупція, яка вбиває країну!

Тож поки наші захисники героїчно захищають державу на фронті, нам треба насамперед знищити внутрішнього агресора під назвою “топкорупція”! Маємо викорінити це зло, забрати гроші від бюрократів та направити на фінансування Армії!

РОБОТА З ВИБОРЦЯМИ

Особисто розглянув 60 пропозицій, прохань, скарг від громадян, громадських організацій та юридичних осіб. Усі взяв в роботу.

Направив 5 депутатських звернень за заявами і скаргами громадян,  громадських організацій та юридичних осіб щодо захисту прав і свобод, гарантованих Конституцією, у тому числі до СБУ, ДПС, КМУ, Нацполіції та ДП НАЕК «Енергоатом».

Протягом березня отримав 6 відповідей на свої депутатські звернення.

РОБОТА В КОМІТЕТІ, У СКЛАДІ ТСК ТА З МІЖНАРОДНИМИ ПАРТНЕРАМИ

Взяв участь у трьох засіданнях Комітету Верховної Ради України з питань інтеграції України до Європейського Союзу. Разом з колегами загалом розглянув 39 законопроєктів, які потребували експертного висновку Комітету, та 70 проєктів законів, що регулюються національним законодавством країн-членів ЄС, не стосуються зобов’язань України в рамках Ради Європи та не потребують експертного висновку Комітету з питань інтеграції України до ЄС.

На засіданнях Комітету з питань інтеграції України до ЄС серед іншого розглянув законопроєкти, які стосуються вимог до матеріалів, що контактують з харчовими продуктами, якості обслуговування у громадському транспорті, академічної доброчесності для тих, хто претендує на суспільно важливі посади.

Також рішенням комітету рекомендували ВР ухвалити постанову, яка закликає німецький Бундестаг визнати Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу.

В рамках роботи в Комітеті взяв участь у онлайн-конференції: «Асоційовані країни Східного Партнерства: парламентська співпраця та співробітництво з питань безпеки». Конференцію організували спільно Комітет ВР з питань інтеграції України до ЄС та аналітичний центр «Рада зовнішньої політики «Українська призма».

Східне партнерство було започатковане у 2009 році Польщею та Швецією в рамках Європейської політики сусідства. Воно охоплює 6 країн – Азербайджан, Білорусь, Вірменію, Грузію, Молдову та Україну. Поява Східного Партнерства ознаменувала початок формального розмежування зовнішньополітичних підходів ЄС до відносин із південними та східними сусідами. Метою ініціативи було сприяння процесам реформ у країнах-партнерах, у тому числі, шляхом укладення угод про асоціацію, включно зі створенням зон вільної торгівлі, а також лібералізацією ЄС візового режиму щодо громадян країн-партнерів.