Зловживання голови НКРЕКП: матеріали передано правоохоронцям


Як і обіцяв, друзі, викриваємо викриваємо нові факти зловживань голови НКРЕКП. Цього разу виявили його сімейний енергетичний бізнес, яким за законом він не має права займатися.

Це чергові результати нашої роботи тимчасової слідчої комісії парламенту з розслідування корупційних зловживань в енергетиці.

До призначення членом НКРЕКП Валерій Тарасюк очолював компанію «Еф енд Ем Україна», яка мала ліцензію на комерційні операції з електроенергією, і володів 10% уставного капіталу. Через тиждень після призначення Тарасюк передав управління компанією своєму рідному брату Артему. З моменту переходу Тарасюка на державну службу в НКРЕКП, активність цієї сімейної компанії на енергоринку помітно зросла.

У рамках роботи тимчасової слідчої комісії ми виявили:

З жовтня 2019 по травень 2020 компанія «Еф енд Ем Україна» стабільно оплачувала ДП «Оператор Ринку» щомісячні платежі за участь в організованих сегментах ринку електроенергії – «ринку на добу наперед» та «внутрішньодобовому ринку»;

Регулярна плата «Оператору Ринку» давала можливість компанії «Еф енд Ем Україна» купувати та продавали електроенергію в щоденному режимі;

Перший платіж був здійснений 7 листопада 2019 року, буквально через три дні (!) після того, як Валерій Тарасюк став головою Національного регулятора в сферах енергетики і комунальних послуг.

Наразі Тимчасова слідча комісія з’ясовує такі питання:

Хто був контрагентами компанії при торгівлі електроенергією?

Чи брала ця компанія участь в махінаціях з «торгівлею повітрям» і інших корупційних схемах на ринку електроенергії?

Чи мала компанія відношення до імпорту електроенергії з Росії? До речі, перші ж кроки ТСК з розслідування зловживань керівництва НКРЕКП викликали агресивно реакцію очільника комісії.

16 вересня НКРЕКП анулювала ліцензію компанії «Еф енд Ем Україна» на право займатися постачанням електричної енергії.

Зроблено це без допуску преси та за відсутності на засіданні голови комісії Валерія Тарасюка, який швиденько втік у відпустку.

Матеріали Тимчасової слідчої комісії про зловживання керівництва НКРЕКП направляємо до правоохоронних органів.

Далі буде!