Замість того,щоб будувати та ремонтувати лікарні, влада півроку імітувала «перегляд» реформи Супрун


Пів року карантину в Україні, цілих шість місяців було у президента та уряду, щоб захистити від коронавірусу країну та громадян.

Що ми побачили за ці 180 днів? Замість того, щоб будувати та ремонтувати лікарні, влада імітувала «перегляд» реформи Супрун. А тим часом, хвиля коронавірусу накрила країну.

Хвиля, яку прогнозували на осінь, на жаль, виявилася не вигадкою, а гіркою правдою. Україна вже третя в Європі за кількістю нових заражень на COVID-19.

Чиновники-хвальки ще на початку літа відрапортували, що «здолали» небезпечний вірус. А ми бачимо зараз сумну статистику: щодоби більше 2,5 тисяч людей вражає цей вірус.

Кардинальною помилкою є те, що влада розслабилася, особливо під час літа. Санітарний лікар вже приміряв крісло мера Києва, а топ-корупціонери в МОЗ дерибанили бюджет боротьби з коронавірусом! Уряд не будував і не ремонтував лікарні, не фінансував медичну науку та доступні якісні ліки.

У результаті маємо навіть у столиці переповнені лікарні. Я чую від лікарів жахливі факти, про те, як відділення для хворих на коронавірус поспіхом облаштовують в корпусах, у лікарнях, абсолютно не придатних, не підготовлених для боротьби з COVID, поряд з тяжкими хворими. Таке недбальство ставить під загрозу життя і здоров’я медиків, інших пацієнтів у медзакладах.

І куди ж витрачено гроші, які ми в парламенті виділили на боротьбу з коронавірусом? Левова частка – на “велике” будівництво доріг під вибори, на якому зараз піариться уся влада.

Наполягаю: з самого початку треба було чітко і цілеспрямовано використовувати 64 мільярди бюджетних коштів на фінансування медицини та лікування громадян.