Військовослужбовцям треба повернути зарплату за основним місцем праці!


Моя позиція — держава має повернути середню зарплату мобілізованим громадянам та вчасно платити захисникам України гідну винагороду!  

Як народний депутат отримав останнім часом багато звернень від військовослужбовців, які втратили свою зарплату за основним місцем праці. На цю зарплату зазвичай жила сім’я воїна, поки годувальник боронить державу, ризикуючи життям.

Становище мобілізованих працівників погіршилося після ухвалення закону «Щодо оптимізації трудових відносин», який, не зважаючи на наші протести, таки проголосувала монобільшість у парламенті.

Окрім того, захисникам на передовій гарантовані державою виплати нерідко затримують. І на це також отримую скарги від військових.

Наголошую: парламент зобов’язаний повернути мобілізованим середню зарплату за основним місцем праці.  І відповідний законопроєкт вже зареєстровано у Верховній Раді України.

Проєкт закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо відновлення гарантій для працівників на час призову на військову службу та запровадження механізму державної компенсації витрат на оплату праці таких працівників на час призову (№ 7584) зокрема, передбачає:

Для працівників, призваних на військову службу, – збереження середнього заробітку на підприємствах, в установах, організаціях.

У  разі ухвалення цього законопроекту роботодавців знову зобов’яжуть нараховувати та виплачувати середню зарплату мобілізованим працівникам. При цьому такі витрати роботодавцям буде компенсувати держава.

Законопроєкт № 7584 потрібно якнайшвидше включити до порядку денного та проголосувати!

Соціальний захист наших захисників – пріоритет!