Учора у Женеві розпочались перемовини між представниками США та РФ з питань безпеки.
Ми всі добре розуміємо, що якби не було бажання говорити, то не зустрілись би у Швейцарії російська та американська делегації. На жаль, там знову не було представників України!
Заступник міністра закордонних справ Росії Рябков почав голосно і ультимативно. Озвучив «вимоги» неприйняття України в НАТО та нерозширення Альянсу.
Важливими для нас стануть 12 січня, коли збереться Комісія НАТО-Росія. Та 13 січня, де на засіданні ОБСЄ буде Україна. Саме там мають вирішуватись безпекові питання, які напряму стосуються нашого суверенітету та вплинуть на деескалацію напруги на українсько-російському кордоні.
Поясню причини, чому російське керівництво так наполегливо домагалося зустрічі із президентом США Байденом та подальших перемовин у Женеві.Росіяни приїхали навіть у американське представництво у Женеві.
Фінансові санкції для Росії були і є серйозним тягарем. Недоступність кредитів, фінансових ресурсів для російської економіки є величезною проблемою, так як американським та європейським банкам заборонено працювати в Росії і з Росією.
Крім того, вже восьмий рік російські високопосадовці та олігархи не можуть користуватись своїм майном в Америці та відправляти дітей на навчання до США.
Насправді для господаря Кремля санкції є величезною проблемою всередині країни! Не витягне російська економіка, якщо не почне працювати ПП-2 на європейський ринок! Цей проєкт надзвичайно важливий для росіян. Бо російський супермаркет і надалі — це постачання газу в Європу та продаж військових технологій у Китай.
Тому хочу ще раз наголосити, що українська влада мала б не відпочивати на курортах, а підготувати нову міжнародну угоду з деокупації українських територій, в якій зазначити повний вивід російських військ зі Сходу України та Криму.
Давно вже мав запрацювати Міжнародний економічний фонд з відновлення зруйнованих війною територій та інфраструктури. А про нього українська влада навіть не говорить!
Висновок такий: відстоювати наші національні інтереси треба нам. Насамперед українській владі.