Важливо відновити роль профспілок в Україні: у формуванні бюджету та державної політики!


Як примусити владу дослухатися до профспілок? Як подолати корупцію в енергетиці і дати можливість галузі розвиватися?

Відповіді на ці питання дали разом з представниками шахт, незалежних профспілок, міжнародних організацій та моїм другом і колегою Михайлом Волинцем.

Виступили із спільними вимогами до влади:

Перше. Саме через байдужість, непрофесійність і корумпованість чиновників у владі відбувається криза в українській енергетиці.

Необхідне термінове призначення професійного міністра енергетики – через відкритий конкурс, за погодженнням з трудовими колективами і профспілками.

Новий міністр від усіх нас отримає для виконання план першочергових дій – зняти заборгованість перед гірниками, державними енергокомпаніями, запустити шахти, припинити знищення енергетичної галузі України!

Друге. Зняти з посади керівника енергетичного комітету ВРУ Андрія Геруса! Цей депутат від монобільшості торік протягнув поправку до закону про імпорт електроенергії, що спричинило мільярдні борги на державних підприємствах. І наші шахтарі лишилися без зарплат…

Герус має бути викликаний в НАБУ і відповідати перед законом за очевидну корупцію!

Третє. Заборонити імпорт електроенергії з Росії і Білорусі та інвестувати в національну енергетичну галузь.

Найбільшим інвестором для наших держпідприємств є держава. Саме бюджет має повертатись у шахтарські регіони для розвитку і фінансування робочих місць.

І ще одне. Час сформулювати спільні вимоги до президента і прем’єр-міністра для порятунку енергетики.

Давайте разом створимо незалежну спільну платформу дій в енергетичній галузі України, на якій профспілки, народні депутати, неурядові українські та міжнародні організації, незалежні експерти діятимуть, як партнери і професіонали.

Переконаний: треба відновити роль та голос профспілок в Україні – і у формуванні бюджету, і у формуванні державної політики!

Головне – щоб вас чули і поважали!