Валентин Наливайченко: Зміни до регламенту, які планує владна більшість, — неконституційні


Ухвалення змін до регламенту Верховної Ради, якими пропонується обмежити кількість внесених до законопроєктів поправок, – це шлях до демонтажу ключового інституту держави, який називається «парламентаризм».

Про це в ефірі телеканалу ZIK заявив народний депутат, член фрації «Батьківщина» Валентин Наливайченко.

«Ви маєте право сказати п’ять речень, а вже шосте і сьоме, вибачте, ми вам заборонили… Це все одно, що ввести таку цензуру для засобів масової інформації. Це пряма норма, яку хоче ввести в українське законодавство пропрезидентська фракція.  І я не знаю, навіщо. Це неконституційно», – заявив парламентар.

«А тепер, за такою логікою, завтра пропонують обмежити поправки для депутатів. Тоді навіщо взагалі депутати? Навіщо Верховна Рада? По 5 правок, написали в будь-якому офісі. Не платіть тоді депутатам зарплати, зніміть парламентаризм і скажіть, що держава демонтується. Це шлях до демонтажу ключового інституту держави, який називається «парламентаризм», – заявив Валентин Наливайченко.

Політик назвав приклад ефективної законотворчої діяльності – роботу над законопроєктом про оборонні закупівлі: народні депутати внесли сотні поправок, і від цього документ став тільки кращим.

Як передбачається, Верховна Вада у четвер, 16 квітня, на позачерговому засіданні має розглянути  у другому читанні проєкт змін до регламенту №1043, а також законопроєкти «Про оборонні закупівлі» та внесення змін до закону «Про місцеве самоврядування в Україні» №2653.