Валентин Наливайченко: Скорочення кількості депутатів зараз означатиме узурпацію влади монобільшістю


Народний депутат від «Батьківщини» Валентин Наливайченко підтримує ідею скорочення чиновницького апарату, однак рішення про зменшення кількості народних депутатів вважає передчасним.

Так парламентар прокоментував ухвалення в першому читанні законопроєкту щодо зменшення на третину конституційного складу Верховної Ради.

«Скорочення кількості народних депутатів зараз означає узурпацію влади монобільшістю, парламент підпаде під ручне керування офісом президента», – вважає Наливайченко.

На його думку, це призведе до зменшення представництва громадян у парламенті: «Українці таким чином усуваються від права та можливості обиратися та управляти власною країною».

Щодо кадрових змін в уряді Валентин Наливайченко зауважив: «Вітаю ідею скорочення можновладців, міністерств, усіляких наглядових рад та адміністрацій. Безумовно, потрібно зменшити кількість міністрів, віцепрем‘єрів, заступників міністрів. Мінімум на третину Цей крок, як мінімум, зменшить корупцію та кількість непрофесіоналів у владі, а також дасть багатомільйонну економію бюджету».

Політик також уточнив, що громадяни України утримують сьогодні 118 членів уряду та їхніх заступників: «Коефіцієнт корисної дії від них такий, що якщо завтра 90% з них прибрати, ми навіть не помітимо!»

«Треба раз і назавжди демонтувати кормушку влади – відмінити усі пільги та привілеї! Це означатиме зміну СИСТЕМИ: від правління до управління. Бути у владі означатиме працювати та відповідати за роботу, а не збагачуватися, нехтувати інтересами громадян та марнувати перспективи нашої країни», – підсумував Наливайченко.