Треба убезпечити кожного громадянина, який прийде на виборчу дільницю


Вибори президента в Україні: яких “сюрпризів” чекати від путінської Росії

Росія, найімовірніше, намагатиметься втручатися у виборчий процес за допомогою кібернетичних атак, в тому числі – на сайт Центральної виборчої комісії і тервиборчкоми, а також спробує реалізувати сценарій зриву голосування, процесу підрахунку голосів за допомогою криміналу, корупції, різного роду провокацій.

Так прокоментував сайту “Сегодня”загрози з боку РФ лідер Руху “Справедливість”екс-голова СБУ  Валентин Наливайченко.

На його думку, вже зараз вітчизняним правоохоронним органам і спецслужбам необхідно терміново вживати превентивних заходів захисту від потенційних загроз і гарантування безпеки.

“Повинен бути чіткий план дій захисту процесу голосування і проведення чесних виборів в Україні, щоб не було російського втручання. Насамперед вже зараз повинні бути захищені сервери і всі комунікації, які використовуватимуть і ЦВК, і інші учасники виборчого процесу – територіальні і місцеві виборчі комісії, починаючи від світла на дільницях, і закінчуючи сервером Центрвиборчкому з системами обробки даних (Реєстром виборців в електронному вигляді). Це все, що вже треба робити. По-друге, вже зараз повинно бути відомо, скільки буде дільниць для голосування, і безпека кожної з них – персональна відповідальність керівників правоохоронних органів України та СБУ. Уже зараз має бути зроблено все в цьому напрямку: і забезпечення периметра безпеки, і фізичної безпеки, і зберігання бюлетенів, а найголовніше – безпеки кожного громадянина України, який прийде на виборчу дільницю. По-третє, дуже важливо зрозуміти, що для російського агресора “найпривабливішим” сценарієм зриву виборів буде використання корупції, корупційного ресурсу, підкупу виборців”, – сказав він.

За словами Валентина Наливайченка,  наші силовики повинні активніше працювати на те, щоб не хлинули до України кримінальні гроші ззовні, “щоб їх не використали під час виборчого процесу, і передусім – для підкупу виборців”.

“Уже зараз професіонали повинні працювати (моніторити сайти і інформпростір), перекривати канали фінансування, продумувати системи безпеки навколо виборчих дільниць, захисту серверів/програм ЦВК, і в цілому очистити Реєстр виборців від шкідливого ПО. Це – серйозна робота, і я підкреслюю, її потрібно проводити вже зараз на випередження. Простіше за все нічого не робити, а потім говорити, що, мовляв, у всьому винна Росія. зараз влада повинна зробити все можливе за трьома напрямками: кібербезпека (сервери, телекомунікаційні системи), фізична безпека (виборців-громадян України), недопущення припливу до України кримінальних грошей (чи то з РФ, то чи з якоїсь іншої країни світу). Головне, щоб кримінал і підкуп виборців не сталися під час голосування і після голосування”, – професійно роз’яснив екс-голова СБУ.

За матеріалами: СЬОГОДНІ https://ukr.segodnya.ua/vybory2019/vybory-prezidenta-v-ukraine-chego-zhdat-ot-putinskoy-rossii-1184887.html