Треба ліквідувати корупційні прокладки, які руйнують стратегічні підприємства ОПК


Корупційні прокладки та безвідповідальність влади руйнують стратегічні оборонні підприємства України.

Про це заявив народний депутат від «Батьківщини» Валентин Наливайченко в ефірі «Апостроф ТВ».

«Харківський авіаційний завод – занепадає, а його працівники – вже рік без заробітної плати. Мільярдні борги, по виплатах зарплат загальна заборгованість 250 мільйонів гривень! І головне – відсутність держзамовлень… Лише презентації, меморандуми про наміри», – навів приклад парламентар.

Наливайченко нагадав, що ВРУ ухвалила закон про оборонні закупівлі, яким спростила цей процес, дала механізми для перевірки та закупівлі озброєнь.

«Головне, чого ми добиваємось: оборонні замовлення мають розміщуватися на українських заводах! А що ж відбувається зараз? Чотири місяці цього року минає, і ніхто нічого не замовляє! Профільний парламентський комітет тільки збирається розглядати оборонне замовлення на цей рік на папері», – обурився депутат.

Валентин Наливайченко застеріг, що за таких темпів виконання оборонного замовлення у 2021 році буде зірване.

Депутат закликав ліквідувати корупційну прокладку «Укроборонпром», яка своїм недолугим посередництвом доводить підприємства ОПК до банкрутства.

«Укроборонпром» за спиною уряду, під гаслами й красивими презентаціями «реформує» ОПК, не несучи при цьому жодної відповідальності за наслідки», – резюмував Наливайченко.