Топ-чиновник в енергетиці заробляє на окупації Криму


Ще один скандал із топ-чиновником в енергетичній галузі, який не просто тісно пов’язаний з країною-агресором, а й заробляє на окупації українського Криму!

Виявилося, що віце-президент державної компанії «Енергоатом» Якоб Хартмут, фактично друга людина в атомній енергетиці України, є разом з урядом РФ акціонером (!) компанії, що будувала і експлуатує енергетичний міст з Таманського півострову РФ в окупований Росією Крим.

Цей топ-чиновник володіє часткою та отримує дивіденди з компанії, яка на замовлення уряду країни-агресора будувала енергоміст в Крим, чим сприяла окупації півострова. І все це вказано в його декларації! У мене запитання:

1. Як ця людина могла пройти спеціальну перевірку СБУ і чи проходила вона її взагалі?

2. Як так, що санкції проти агресора порушує посадова особа державного підприємства України?

Атомна енергетика – це питання не просто енергетичної, а національної безпеки України.

Нагадую також, що місяць тому в рамках роботи Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради ми оприлюднили факти регулярних відвідин країни-агресора головою НКРЕКП Тарасюком. Згодом Міністерство юстиції повідомило, що Тарасюк перед призначенням з невідомих причин не проходив спеціальну перевірку.

Тимчасова слідча комісія бере на контроль ситуацію з віце-президентом «Енергоатому» і його зв’язками з Росією.

Звертаюся до СБУ та РНБОУ з вимогою пояснити, як акціонер компанії, що заробляє на окупації Криму, міг бути призначений віце-президентом «Енергоатому», і як головою відповідального за енергетику регулятора міг бути призначений глибоко-інтегрований в російські інтереси Валерій Тарасюк.

Наголошую, що несанкціоновані поїздки чиновників до країни-агресора і тим більше спільний бізнес с урядом країни-окупанта неприпустимі.

Вимагаю негайної реакції від Служби безпеки та Ради нацбезпеки і оборони України.