Результати розслідування ТСК: вибухи на артскладі в Балаклії були спричинені наземним мінуванням


Як народний депутат беру участь у роботі ТСК (слідчої комісії парламенту) про вибухи у березні 2017 року та листопаді 2019 року на військових складах в Балаклії Харківської області. Цього тижня ми оприлюднили звіт.

Нагадаю вам, що вибухи на складах боєприпасів забрали життя наших військових, зруйнували будинки місцевих мешканців та на мільярди гривень послабили обороноздатність України.

Від початку роботи в ТСК добивався правди про причини вибухів. За моїм наполяганням ми одразу з‘ясували: слідство навіть не перевіряло версію незаконної торгівлі боєприпасами та умисного підриву залишків з метою «замісти сліди»! Не провели і перевірку обліку та використання боєприпасів до вибухів.

Вважаю, що тодішні керманичі країни навмисно «спрямовували» слідство на бездоказові версії про безпілотники, диверсантів, халатність… Аби приховати правду про наживу на війні та розкрадання військових арсеналів.

За матеріалами експертизи, яку ми вивчили в ТСК, вибухи на артскладі в Балаклії були спричинені наземним мінуванням.

Ганебним цинізмом з боку тодішніх керівників Генпрокуратури було приховувати наявні докази і «фабрикувати» інші версії.

Такі дії оцінюю як злочинні. Ініціював включення до Звіту і Постанови ВРУ вимоги про проведення службових розслідувань в ГПУ та СБУ, а також публічні доповіді керівників у парламенті про результати цих розслідувань.

Усе таємне стає відомим.

І ми в ТСК зробимо все, щоб сталося це скоріше і справжні винуватці цих трагічних подій були названі і покарані.