Пріоритетом влади має стати захист людей від пандемії


І уряд, і парламент мають захищати людей від пандемії коронавірусу й обирати правильні засоби для досягнення цієї цілі, враховуючи економічні та медичні проблеми.

Про це заявив народний депутат від «Батьківщини» Валентин Наливайченко в ефірі телеканалу «Україна 24».

«Вірус не має вихідних! Відтак, закривати людей на вихідні без жодної допомоги тим, хто страждає від карантину вихідного дня, – це безглуздо! І «Батьківщина» у повному складі голосувала за скасування такого рішення. Проте монобільшість вкотре займалася імітацією діяльності та затягуванням часу і не дала голосів», – прокоментував парламентар голосування за проєкт постанови, який пропонував уряду скасувати запровадження карантину вихідного дня.

На переконання Валентина Наливайченка, якщо влада вже запровадила карантин вихідного дня, то мала передбачити відшкодування малим підприємцям, аби остаточно не вбити бізнес.

Також депутат наполягає, що українці мають бути забезпечені якісними й доступними ліками, і про це давно вже повинен був подбати уряд.

«Необхідно знижувати ціни на ліки першої необхідності і перевіряти, щоб не було фальсифікатів. Вже маємо вкрай небезпечну тенденцію – в регіонах з’явилися фальсифікати ліків, зокрема, антибіотиків, які не лікують людей. Можливо і тому така велика смертність?» – наголосив Валентин Наливайченко.

Він також нагадав, що 20 жовтня Верховна Рада підтримала постанову «Батьківщини», якою «уряду і президенту надано виключні повноваження – працювати як єдиний штаб – від Києва до найдальшого районного центру».

«І що зроблено? Люди помирають в чергах до лікарень! А спецлікарні віддали для пацієнтів, які обладнанні всім необхідним, можуть приймати хворих, але стоять про всяк випадок, чекаючи для чиновників? Це нечесно і неправильно!» – обурився Валентин Наливайченко.