Підтримувати енергетичні проєкти агресора — це фінансувати агресію проти України


Міністр закордонних справ Литви Ландсбергіс під час візиту в Київ прямим текстом заявив, що Литва стурбована закупівлями Україною електроенергії з Білоруської АЕС.

Він зазначив, що Україна, на жаль, робить все можливе, аби допомогти Білорусі і Росії розвивати небезпечну атомну електростанцію на самісінькому кордоні з Литвою.

Ще в грудні минулого року, як тільки стало відомо про плани влади розпочати закупівлі струму на Білоруській АЕС, я попереджав про наслідки таких дій для двосторонніх відносин України з країнами ЄС і НАТО.

І що маємо зараз?

Навіть різка позиція європейських союзників України та ризик міжнародних санкцій не зупиняють українську владу і окремі компанії від співпраці з режимом Лукашенка в російському проєкті Білоруської АЕС.

Прикро, що серед найбільших імпортерів білоруської атомної енергії виявилися великі промислові компанії на кшталт «Інтерпайпу» українського олігарха Віктора Пінчука. Свідомо чи ні, але своїми діями ці компанії ставлять під загрозу не лише енергетичну безпеку країни, а й міжнародні позиції нашої держави.

Ще з 2014 року Росія активно нав’язувала Україні імпорт електроенергії, намагаючись утримувати нашу енергосистему під контролем. Годі сумніватися, що проєкти розробляються на найвищому рівні в Кремлі і мають на меті одне – знищення української державності.

Переконаний, що фінансувати енергетичні проєкти агресора — це фінансувати агресію проти України.