Підсумки зустрічі «Рамштайн 4»: зброя, потрібна Україні


Отже, підсумки. Що вирішили міністри оборони антипутінської коаліції на «Рамштайн 4»?

Цього тижня США випускають новий пакет військової допомоги Україні. Він включатиме чотири додаткові системи HIMARS:  до 12-ти, раніше переданих — ще більше боєприпасів для РСЗВ та артилерії ЗСУ.

Це буде шістнадцяте постачання обладнання, починаючи із серпня 2021 року.

Окрім того, США продовжують тренувати українських військових за програмами з управління та ремонту техніки. Наразі близько 200 військових пройшли підготовку на HIMARS.

Нещодавня перемога ЗСУ на острові Зміїний, десятки розбитих критично важливих для росіян об’єктів за останні два тижні свідчать про своєчасні рішення з постачання необхідного озброєння.

Україна вже вийшла на глибину ураження близько 85 кілометрів, а подальше посилення допомоги від країн-партнерів дозволить ЗСУ провести ефективний контрнаступ.

Міністр оборони Великої Британії Бен Воллес заявив про готовність найближчим часом поставити в Україну десятки артилерійських знарядь, сотні безпілотних літальних апаратів і 1600 одиниць протитанкової зброї.

Понад два десятки самохідних установок M109 калібру 155 мм і 36 артилерійських установок L119 калібру 105 мм незабаром отримає Україна.

Також будуть передані радіолокаційні системи контрбатарейної боротьби та понад 50 000 боєприпасів для наявної в Україні артилерії радянських часів.

Разом йдемо до перемоги над російським агресором!