Персональна відповідальність за корупційні схеми в енергетиці лежить на керівництві НКРЕКП


Продовжуємо викривати махінації на ринку електричної енергії в рамках роботи тимчасової слідчої комісії парламенту.

Ми отримали висновки робочої групи ТСК щодо зловживань керівництва НКРЕКП. А цей національний регулятор повинен якраз слідкувати за ринком та миттєво реагувати на будь-які зловживання.

Стисло і по суті:

Персональна відповідальність за корупційні схеми в енергетиці, зокрема так звані схемі «торгівлі повітрям», лежить безпосередньо на керівництві НКРЕКП.

У період з грудня 2019 по лютий 2020, на який прийшовся пік маніпуляцій на балансуючому ринку електричної енергії, національний регулятор, всупереч низці звернень та рекомендацій, не вжив жодних заходів для ліквідації цієї незаконної схеми.

Перші кроки в напрямку ліквідації схеми «торгівлі повітрям» були зроблені керівництвом НКРЕКП лише наприкінці лютого 2020, коли корупційні схеми сягнули мільярдів гривень.

У результаті: збиток державної компанії НАЕК «Енергоатом» від бездіяльності керівництва національного регулятора за І квартал 2020 року склав 1,57 млрд гривень, за II кв. 2020 року – 1,08 млрд грн.

Збитки системного оператора НЕК «Укренерго» за I півріччя 2020 склали рекордні 18,03 млрд грн. Щонайменше 1,56 млрд грн збитків саме через зловживання на балансуючому ринку.

Основним вигодоотримувачем (бенефіціаром) схеми «торгівлі повітрям», за висновками, стало ТОВ «Нова-Енергетична-Компанія». Тільки за перші 6 місяців 2020 року виручка цього трейдера, в тому числі завдяки «торгівлі повітрям», склала 4,2 млрд гривень

Матеріали, зібрані тимчасовою слідчою комісією про корупційні зловживання керівництвом НКРЕКП, направляємо до правоохоронних органів.

Далі буде!