Нам потрібно сильніше залучати МАГАТЕ для контролю і тиску на росію!


Нарешті місія МАГАТЕ побувала з інспекцією на Запорізькій АЕС. На найбільшій у Європі нашій атомній станції.

Повного звіту ми ще не маємо. Поки для контролю за безпекою роботи на ЗАЕС до 3 вересня залишаться декілька представників місії.

Нагадаю МАГАТЕ — це організація, яка здійснює нагляд, встановлює регламенти і контролює їхнє дотримання в кожній країні світу, особливо після Чорнобильської катастрофи!

Це означає, що будь-яка нова або існуюча атомна електростанція не може і не має права працювати без перевірки МАГАТЕ!

Обладнання, яке постачається і встановлюється на атомних електростанціях по всьому світу, також обов’язково сертифікується і перевіряється до стандартів МАГАТЕ.

До штаб-квартири МАГАТЕ у Відні входить і представник України. Тож нам потрібно сильніше залучати цю організацію для контролю і тиску на росію!

Бо ж в планах країни-агресора відкриття нових атомних електростанцій в Угорщині та в арабських країнах. А це — багатомільярдні контракти!

І, якщо зараз росія піде проти МАГАТЕ,  то вона ці контракти ніколи не отримає і для неї ця місія стане нездійсненною!

Нагадаю також позицію України щодо Запорізької АЕС.

Ми наполягаємо, щоб Енергодар і територія навколо ЗАЕС, були повністю деокуповані від російських військ.

Одразу після виведення російських військ ми пропонуємо постійну присутність на станції міжнародних інспекторів в більш розширеній місії МАГАТЕ для стабільної роботи українського персоналу без тиску і погроз окупантів.

Хочу сказати, що МАГАТЕ повністю згодна з таким підходом до роботи ЗАЕС!

Організація Об’єднаних Націй, Генеральний секретар та ключові країни ООН також поділяють цей підхід.

Тож на сьогодні єдина країна, яка виступає проти дотримання ядерної безпеки на континенті (а ЗАЕС є найбільшою і найпотужнішою атомною електростанцією в Європі!), — це росія!

Ця країна-агресор злочинно використовує атомну електростанцію під час тимчасової окупації як ядерну загрозу для всієї Європи та й, по суті, усього світу!