Наливайченко: Україні потрібна нова міжнародна угода для деокупації країни


У Нью-Йорку українській делегації важливо представити план дій для деокупації та відновлення миру на тимчасово окупованих територіях та добитися підтримки США та інших світових лідерів в укладенні нової міжнародної угоди. 

Про це заявив народний депутат від фракції «Батьківщина», заступник голови групи Верховної Ради з міжпарламентських зв’язків зі США Валентин Наливайченко в ефірі «Українського радіо».

«Найактивніше завдання сьогодні та завтра в США, представити нову міжнародну угоду, добитися від президента США та інших світових лідерів підтримки незалежності та територіальної цілісності України. Укладення такої угоди на заміну Будапештському меморандуму, я вважаю дуже важливим», – сказав політик.

Наливайченко вважає, що Україні необхідно робити кроки вперед і вийти за рамки існуючих форматів.

«Я не закликаю відкинути мінський чи нормандський формати. Я вважаю, що треба брати те, що працює, і без вагань відкидати те, що не приносить результату. У нас немає часу, у нас щодня гинуть хлопці, а тому необхідно рухатися вперед», – сказав він.

Щодо політичного скандалу, який розгорівся у США за рік до президентських виборів, Наливайченко вважає, що Україна має, насамперед, провести внутрішнє розслідування та поділитися його результатами з американськими партнерами.