Наливайченко ініціює розслідування Чорнобильського екоциду


Лідер руху «Справедливість», кандидат в народні депутати від «Батьківщини» Валентин Наливайченко закликав  провести розслідування екоциду, який стався на території України 26 квітня 1986 року, коли стався вибух на Чорнобильській АЕС. Про це політик заявив в ефірі програми «Право на владу» на телеканалі «1+1».

«Я думаю, що треба розслідувати це як екоцид. Ті відомості, які є зараз, свідчать, що до злочину призвели халатність, брехня, утаємниченість, і взагалі нехтування безпекою людей та людськими життями», – зазначив лідер «Справедливості».

За його словами, окрім причин аварії та кількості постраждалих, радянська влада також приховувала інформацію про кричущі  порушення при будівництві атомних електростанцій.

«З 1973 року офіцери КДБ доповідали своєму керівництву про конкретні факти розкрадання матеріалів та кричущі порушення стандартів будівництва ядерного об’єкту. А завершення будівництва енергоблоків підганяли під чергову “червону” дату.

Більше того, є доповідна від 1978-го року, де капітан звітує своєму керівництву, що допущені порушення при будівництві блоків на атомній електростанції неминуче призведуть до трагічних наслідків, що і сталося у 1986-му», – розповів Наливайченко, оприлюднивши відповідні матеріали.

Він наголосив на необхідності розсекретити решту матеріалів, що стосуються аварії на ЧАЕС, які є у розпорядженні МОЗ, ГПУ, державного архіву та матеріалів з архівів Компартії.

«В Україні має буде проведене розслідування цього величезного екоциду, який стався на нашій території 26 квітня 1986 року», – переконаний він.

Крім того, наголосив лідер «Справедливості», засекречені документи дадуть відповідь і на інші важливі питання.

«Чи була свідомою вказівка почати ті випробування, які нічим не були виправдані, і на які не були запрошені експерти, які повинні були бути там в ніч на 26 квітня 1986 року? Бо саме ці випробування призвели до аварії на 4-му енергоблоці», – сказав Наливайченко.


Ознайомитися з розсекреченим архівом документів щодо аварії на ЧАЕС можна за посиланням:
http://avr.org.ua/index.php/ROZDILY_RES?idUpCat=867