Корупційний реванш і кому це вигідно?


Після рішення Конституційного суду топ-корупціонери в енергетичному секторі неабияк тішаться.

Минулого місяця НАЗК розпочало антикорупційну перевірку голови НКРЕКП Тарасюка на підставі даних, зібраних нашою Тимчасовою слідчою комісією. Найближчим часом ми очікуємо результати цієї перевірки, які стануть додатковим доказом для притягнення керівника НКРЕКП до кримінальної відповідальності.

Нагадаю, ТСК уже з‘ясувала і передала до правоохоронців інформацію про незаконний бізнес-інтерес голови НКРЕКП Валерія Тарасюка в торгівлі електроенергією, сфері зовнішнього освітлення. Наразі ми отримали дані про комерційні інтереси цього голови в сфері виготовлення металоконструкцій.

Так, за 2019 рік Валерій Тарасюк отримав 2,2 млн. гривень дивідендів від ТОВ «Компанія «Метал-Інвест». Згідно з випискою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, голова НКРЕКП станом на 2 листопада 2020 року володіє 10% уставного капіталу компанії.

Проте у своїй декларації за 2019 рік Тарасюк вказав, що передав управління цим пакетом акцій компанії свого брата ТОВ «Еф енд Ем Україна».

Готуємо додаткове звернення до НАЗК щодо перевірки вказаних головою НКРЕКП даних у декларації щодо корпоративних прав у ТОВ «Компанія «Метал Інвест».

Далі буде.