Корупція на енергоринку залишається й надалі. Як і кругова порука топкорупціонерів!


Щодня ми знаходимо нові підтвердження, що найвище керівництво НКРЕКП збагачується на корупційних схемах з перепродажу електроенергії державних компаній і «торгівлі повітрям».

Сьогодні ТСК отримала дані, що черговий трейдер – ТОВ «Укренергоекспорт», стосовно якого НАБУ проводить розслідування за фактом крадіжки 1,9 млрд грн в «Укрзалізниці» і схем торгівлі «повітрям», — пов’язаний з безпосередніми підлеглими голови НКРЕКП Валерія Тарасюка.

Згідно з офіційною деклараціїєю начальника відділу експертизи проєктів нормативно-правових актів НКРЕКП Тетяни Чуб за 2020 рік, її чоловік отримував заробітну плату в ТОВ «Укренергоекспорт».

Окрім того, в 2020 році сам Богдан Чуб перейшов на роботу безпосередньо в НКРЕКП.

Одним із співвласників цього горе-трейдера виявився сімейний фонд Олександра Притики «Флорента» — близького товариша голови НКРЕКП. Іншим співвласником – Андрій Курмаз – член громадської ради при НКРЕКП.

Таким чином, відразу 4 людини пов’язують безпосередньо голову НКРЕКП Тарасюка з трейдером, який, за даними НАБУ, брав участь в махінаціях і крадіжках коштів «Укрзалізниці» і «Енергоатому»!

І ще, мовою цифр: у 2020 році «Укренергоекспорт» заробив на перепродажі струму 295 млн грн, не виробивши жодного кВт.

У квітні 2020 «Укренергоекспорт» завдав прямих збитків «Енергоатому» на 4 млн. грн, відмовившись оплачувати отриману від АЕС електроенергію.

Усі дані про беззаперечні зв’язки голови НКРЕКП з трейдерами передаємо НАБУ. Будемо вимагати допиту голови НКРЕКП Валерія Тарасюка на предмет зв’язків з трейдерами-посередниками і арешту незаконно отриманих ним коштів.