День боротьби з корупцією


День боротьби з корупцією має свою історію і тісно пов’язаний із Сполученими Штатами Америки, де декілька днів тому я презентував План подолання корупції в Україні.

Конвенцію ООН проти корупції (United Nations Convention against Corruption) відкрили до підписання ще 2003 року. Згодом, до неї приєдналися близько 140 держав, зокрема й Україна. За цим документом у країн-підписантів має бути відповідальність перед законом за хабарництво.

Але… Поки в Україні кожен день є днем корупції, а не боротьби із нею.

Тому діяти треба швидко, спільно, ефективно.

Саме тому з’явився План подолання корупції.

Він складається з двадцяти ключових пунктів і, зокрема, передбачає: трансформацію глобальних зобов’язань України у сфері боротьби з корупцією у внутрішнє законодавство, організацію ефективної міжвідомчої координації як на внутрішньоукраїнському, так і на міжнародному рівнях, а також надання підтримки з боку прокурорів зі Сполучених Штатів та країн Європейського Союзу у розслідуванні справ про корупцію та поверненні до бюджету викрадених з України в офшори грошей.

План передбачає забезпечення повної незалежності антикорупційних органів України, передусім НАБУ від виконавчої влади. До нього входить і створення незалежного антикорупційного суду, який каратиме найвищих чиновників, що займаються незаконною економічною діяльністю.

Я дуже задоволений, що мав можливість представити План у Вашингтоні перехідній команді Дональда Трампа і Майкла Пенса, усім надійним і відданим друзям України.

Посил, який я привіз, є кришталево чистим: корумпованість української владної верхівки є загрозою для України, наших відносин з ЄС і США.

Тому треба разом ставати до роботи, щоб подолати корупцію і розчистити Україні широкий шлях до великої родини цивілізованих і успішних націй.

Цю роботу можемо і маємо зробити лише ми – українці! І ніхто окрім нас!

Приєднуйтесь до команди руху «Справедливість»!