Білоруська АЕС становить небезпеку для всього регіону


На Білоруській АЕС трапилася чергова аварія. Відключився електрогенератор на енергоблоці №1, станція досі не працює, про причини інциденту достеменно нічого не відомо

Це вже 5-та подібна аварія на Білоруській АЕС, що введена в експлуатацію більше, ніж півроку тому. Тож у всього цивілізованого світу є обґрунтовані сумніви щодо безпеки цієї АЕС.

Разом з колегами-депутатами кілька місяців тому я офіційно звертався до МАГАТЕ з проханням провести позапланову інспекцію станції. Ми продовжуємо наполягати на незалежній оцінці безпеки цього об’єкту, який, без сумніву, несе загрозу всій східній і центральній Європі.

Аварійне відключення АЕС в Білорусі повинно стати остаточним аргументом для українських чиновників відмовитися від планів з 1 жовтня купувати струм з цієї атомної електростанції.

Наразі штучна криза, яку створили підозрювані в корупції чиновники НКРЕКП, призвела до зупинки підготовки країни до опалювального сезону.

Є всі підстави вважати, що все спровоковано навмисне – щоб виправдати імпорт електричної енергії з Російської Федерації і Білорусі.