Звіт про роботу у Верховній Раді (п’ята сесія ІХ скликання)


ЗАКОНОТВОРЧА ДІЯЛЬНІСТЬ

1.        Опрацював і розглянув на засіданнях фракції експертні висновки до законопроєктів, проєктів постанов для голосування на пленарних засіданнях – загалом 458 документів.

2.        Автор/співавтор 24 законопроєктів та постанов, які разом з колегами зареєстрували протягом 5 сесії:

Про внесення змін до деяких законів України щодо надання пільг громадянам України, що звертаються за вчиненням консульських дій №5015

Законопроєкт розробив з метою забезпечення державою гарантій соціального захисту громадян України, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесених до категорій 1 і 2, осіб з інвалідністю І, ІІ груп, дітей з інвалідністю, а також врегулювання питання застосування пільги зі сплати консульського збору за оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон особам, які не досягли 16-річного віку.

Окремо передбачено соціальний захист громадян, які опинилися в надзвичайній ситуації за кордоном та потребують термінових консульських послуг щодо оформлення документів для повернення в Україну, вчинення нотаріальних дій для посвідчення факту, що фізична особа є живою, посвідчення заповіту, вжиття заходів охорони спадкового майна та інші.

Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування (щодо соціального захисту у разі настання тимчасової непрацездатності) №5187

Метою законопроєкту є повернення прав застрахованих осіб у разі настання тимчасової непрацездатності за страховим випадком: «тимчасова непрацездатність внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві». А також  зниження рівня соціальної напруги у зв’язку із недоотриманням 2,5 млн. застрахованими особами матеріальної допомоги.

Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів 5198

Проєкт розроблено з метою посилення захисту права та законних інтересів споживачів страхових послуг, зокрема, осіб котрі потрапили в дорожньо-транспортну пригоду.

Недосконалість системи обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності викликає низку проблем, які заважають ефективному виконанню системою покладених на неї соціальних функцій.

Прикладами цього є затягування здійснення страхових відшкодувань, розповсюдження полісів страховиків, що втратили право на їх реалізацію та неможливість потерпілих декілька років отримати гарантійні виплати, доки не закінчаться процедури банкрутства та ліквідації страховиків.

«Про видобування і переробку уранових руд» щодо державної підтримки Державного підприємства «Східний гірничо-збагачувальний комбінат» №5201

Законопроєкт розроблено з метою вирішення питання щодо надання державної фінансової допомоги ДП «Східний гірничо-збагачувальний комбінат».

«Про Регламент Верховної Ради України» з метою приведення процесу планування законопроєктної роботи Верховної Ради України у відповідність до процедурних керівних принципів щодо прав та обов’язків опозиції в демократичному парламенті №5178-1

Законопроєкт має мету запровадити формування порядку денного пленарних засідань з урахуванням законодавчих ініціатив усіх народних депутатів Верховної Ради України.

Про внесення змін до додатка № 3 до Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» щодо створення Меморіального простору пам’яті жертв трагедій Бабиного Яру та Голокосту  №5287

Законопроєкт розроблено з метою забезпечення фінансування заходів з комплексної меморіалізації Бабиного Яру та створення єдиного Меморіального простору.

«Про оборонні закупівлі» щодо деяких питань компенсаційних (офсетних) договорів №5340

Прийняття Закону дасть змогу створити дієві механізми контролю за виконанням державного оборонного замовлення, підвищити ефективність офсетної політики держави, забезпечити надходження іноземної валюти за відвантажену продукцію вітчизняного походження іноземним замовникам. Ухвалення закону також призведе до збереження і збільшення робочих місць на підприємствах стратегічних галузей промисловості, збільшення надходжень до державного і місцевих бюджетів та соціальних фондів на щонайменше один мільярд гривень щорічно.

Проєкт Постанови про заходи щодо забезпечення належного функціонування госпіталів ветеранів війни та удосконалення надання медичних послуг ветеранам війни №5384 15.04.2021

Прийняття постанови дозволить реалізувати низку заходів, направлених на:

— створення умов для забезпечення належного фінансування госпіталів ветеранів війни;

— розробку комплексної програми заходів щодо збереження функціональних повноважень і недопущення закриття госпіталів ветеранів війни;

— розробку і впровадження «Єдиного пакету медичних послуг для ветеранів війни», який має забезпечити фінансування належного лікування та надання іншої медичної допомоги ветеранам війни.

Про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України щодо удосконалення процедури голосування №5411

Законопроєкт розроблено з метою реалізувати право  кожного народного депутата України  на  врахування його голосу під час відповідного голосування. Його ухвалення сприятиме уникненню будь-яких технічних перешкод щодо визначення  достовірних результатів  та підрахунку голосів у Верховній Раді України.

Про внесення змін до законів України щодо питання впровадження накопичувачів енергії №5436

Законопроєкт стосується нормативного врегулювання роботи системи накопичення енергії (СНЕ).

Проєкт Постанови Про скасування рішення Верховної Ради України про прийняття у другому читанні та в цілому проєкту Закону «Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо удосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин» №2194-П7

Проєкт Постанови спрямований на скасування рішення Верховної Ради України про прийняття у другому читанні та в цілому проєкту Закону «Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо удосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин».

Проєкт Постанови про засудження діяльності радикальної ісламської організації ХАМАС та визнання її терористичною №5530

Пропонується вжити заходів щодо перешкоджання діяльності на території України радикальної ісламської організації ХАМАС та протидії фінансуванню її терористичної діяльності у світі.

Згідно з документом Генеральному прокурору України доручається негайно звернутися до суду із заявою про визнання діяльності радикальної ісламської організації ХАМАС терористичною та про притягнення організації до відповідальності за терористичну діяльність, а Кабінету Міністрів України — у місячний строк розробити та подати до Верховної Ради України проєкт закону про порядок визнання організацій, що діють на території іноземних держав, терористичними та наслідки такого визнання.

Проєкт Постанови «Про скасування рішення Верховної Ради України про прийняття у другому читанні та в цілому проєкту Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо продажу земельних ділянок державної та комунальної власності або прав на них (оренди, суперфіцію, емфітевзису) через електронні аукціони» 2195-П6

Проєкт Постанови спрямований на скасування рішення Верховної Ради України про прийняття у другому читанні та в цілому проєкту Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо продажу земельних ділянок державної та комунальної власності або прав на них (оренди, суперфіцію, емфітевзису) через електронні аукціони».

Неодноразово попереджав про недопустимість волюнтаристського підходу до питання продажу сільськогосподарської землі. Ніхто не може узурпувати право народу розпоряджатися своєю власністю! Закони про продаж сільськогосподарської землі можуть розглядатися у Верховній Раді України тільки після проведення Всеукраїнського референдуму!

Проєкт Закону про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та до деяких інших законодавчих актів України щодо звільнення судді з посади та відшкодування шкоди, завданої фізичній особі внаслідок ухвалення суддею рішення з недотриманням положення Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод №5533

Законопроєктом пропонується внести зміни до чинного законодавства щодо уточнення підстав, за яких суддю може бути притягнуто до дисциплінарної відповідальності в порядку дисциплінарного провадження.

Проєкт Закону про внесення змін до Закону України «Про ринок електричної енергії» (щодо заборони комерційного перетоку електричної енергії з Республіки Білорусь) №5633

Метою ухвалення законопроєкту є забезпечення національних інтересів України, у тому числі забезпечення енергетичної безпеки України, та підтримання європейської спільноти в питанні запровадження санкцій.

Законопроєктом передбачається врегулювати питання імпорту електричної енергії з Республіки Білорусь.

Проєкт Закону про чесну політику та чесну владу №5599-3  

Законопроєкт спрямований на визначення засад діяльності та принципів взаємодії публічних (політичних) діячів із представниками суб’єктів великого підприємництва для забезпечення чесності, відкритості політики та недопущення олігархізації влади як форми превалювання особистого інтересу окремих осіб чи групи осіб, над інтересами суспільства.

Законопроєктом також передбачається створення в Україні інституційної основи та системи прийняття рішень щодо політики деолігархізації.

https://www.facebook.com/nalyvaichenko.valentyn/videos/557475428751537/

Проєкт Постанови 5153-П8 про скасування рішення Верховної Ради України про прийняття у другому читанні та в цілому проєкту Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом запровадження одноразового (спеціального) добровільного декларування фізичними особам належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету»  р.№5153 від 25.02.2021р.

Проєкт Постанови № 5156-П6 Про скасування рішення Верховної Ради України про прийняття у другому читанні та в цілому проєкту Закону «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінального кодексу України та Кримінального процесуального кодексу України у зв’язку із внесенням змін до Податкового кодексу України щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом запровадження добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету» р.№ 5156 від 25.02.2021 р.

Проєкт Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення використання земель оборони та земель сільськогосподарського призначення, які перебувають у постійному користуванні національних академій наук, державних підприємств, установ, організацій №5692

Ухвалення цього законопроєкту дозволить:

•          унормувати та підвищити ефективність використання земель оборони для сільськогосподарських потреб шляхом їх передачі в оренду;

•          забезпечити надходження додаткових коштів до спеціального фонду Державного бюджету для їх використання в інтересах Збройних Сил та Міноборони України, інших військових формувань та державних органів, що належать до сил національної безпеки і оборони;

•          підвищити ефективність використання одного з найцінніших ресурсів держави – земель сільськогосподарського призначення, які перебувають у постійному користуванні;

•          вивести із нелегального обігу значні масиви таких земель;

•          суттєво збільшити бюджетні надходження за рахунок орендної плати за передані в оренду земельні ділянки, що перебувають у постійному користуванні.

                    

Проєкт Закону про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та до деяких інших законодавчих актів України щодо звільнення судді з посади та відшкодування шкоди, завданої фізичній особі внаслідок ухвалення суддею рішення з недотриманням положення Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод №5690

Передбачено впровадження кроків зі стабілізації державних фінансів в умовах глибоких економічних наслідків COVID-19 та реалізацію одного з базових принципів податкового законодавства України — принципу соціальної справедливості, що базується на встановленні податків та зборів відповідно до платоспроможності платників податків.

Проєкт Закону про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення у зв’язку із прийняттям Закону України «Про чесну політику та чесну владу» №5691

Законопроєкт розроблено разом із проєктом закону України «Про чесну політику та чесну владу» та спрямований на встановлення адміністративної відповідальності для телерадіоорганізацій та публічних (політичних) діячів за порушення вимог вищевказаного акту.

                       

Проєкт Постанови про відзначення 80-річчя створення Української Повстанської Армії №5721

Метою проєкту Постанови є відзначення на державному рівні 80-річчя створення Української Повстанської Армії та забезпечення належних організаційно-правових умов для такого відзначення.

Проєкт Закону про внесення змін до деяких законів України щодо законодавчого регулювання комісійної винагороди за інтерчейндж відповідно до положень Регламенту 2015/751 Європейського Парламенту та Ради від 29 квітня 2015 року №5734

Запропоновані законопроєктом зміни дозволять поступово зменшити фінансове навантаження на суб’єктів господарювання під час здійснення операцій за допомогою платіжних карток, зумовлене викривленням конкуренції на ринку торгівельного еквайрингу, шляхом встановлення на законодавчому рівні максимального граничного розміру комісійної винагороди за інтерчейндж.

Прийняття законопроєкту створить сприятливі умови для ведення та розвитку бізнесу, стимулюватиме подальше зростання обсягу безготівкових платежів з використанням платіжних карток, покращить інвестиційний клімат в Україні та підвищить позиції України в у міжнародному рейтингу Doing Business.    

Проєкт Постанови про невідкладні заходи щодо погашення заборгованості із заробітної плати працівникам державних вугледобувних підприємств №5761

Метою законопроєкту є ефективне вирішення соціально гострої проблеми погашення заборгованості із виплати заробітної плати працівникам державних вугледобувних підприємств, яка станом на 1 липня 2021 року сягнула 1 млрд. 500 млн. гривень.

3.        Вніс 196 пропозицій і поправок до 10 законопроєктів.

4.        Ініціював відзначення та вшанування героїні-лікарки Ольги Гліви, яка загинула під час пожежі в інфекційній лікарні Запоріжжя. Захисниця до останнього перебувала в палаті з важкохворими на КОВІД пацієнтками, рятуючи їхнє життя. Разом з колегами закликали присвоїти пані Ользі звання Героя України.

5.        Під час брифінгу у Верховній Раді разом з колегами Михайлом Волинцем, Олексієм Кучеренком та Вікторією Гриб заявили про корупцію в енергосекторі.  Ми як народні депутати виявили угруповання топчиновників, які збагачуються на кризі в українській енергетиці.

Ситуацію беремо на жорсткий контроль і розпочинаємо всі юридичні процедури, необхідні для того, щоб припинити знищення української енергетики! Топкорупціонерам – дорога за ґрати, а не в міністерські крісла!

6.        У березні з колегами направили три депутатські запити до Президента України:

—          Щодо необхідності реставрації садиби всесвітньо відомого авіаконструктора Ігоря Сікорського в Києві;

—          Щодо нагородження Ольги Гліви званням Героя України (посмертно).

Детальніше:  https://www.facebook.com/1702589299977073/videos/745114336196482

—          Щодо фактів зловживань посадовими особами ДП «НАЕК «Енергоатом» у сфері безпеки атомних електростанцій.

7.        Відстоював врахування кожної поправки до проєкту Закону про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо удосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин (реєстр.№2194).

Навести порядок на землі, закріпити право людей користуватися цим безцінним ресурсом, повернути вкрадені землі! Саме це вимагав у парламенті, відстоюючи свої поправки до законопроєкту влади. Монобільшість продовжує проштовхувати розпродаж землі іноземцям і знищення українського фермерства. Своїми діями влада тільки руйнує перспективи життя людей та національну безпеку України!

8.        З трибуни Верховної Ради виступив на підтримку Збройних Сил України і за захист кожного військовослужбовця!

Що можемо і маємо зробити для того, щоб Збройні Сили України стали сильнішими? Перше і головне – розвивати вітчизняну оборонну промисловість!

Україна має, але не використовує колосальні можливості національної оборонки. Чому? Відповідь криється у київських чиновницьких кабінетах: це корупція, яка вбиває країну!

Тож поки наші захисники героїчно захищають державу на фронті, нам треба насамперед знищити внутрішнього агресора під назвою “топкорупція”! Маємо викорінити це зло, забрати гроші від бюрократів та направити на фінансування Армії!

9.        Відстоював врахування кожної поправки до Проєкту Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо продажу земельних ділянок державної та комунальної власності або прав на них (оренди, суперфіцію, емфітевзису) через електронні аукціони (реєстр.№2195).

10.      Звернувся до Голови Верховної Ради України з заявою про порушення вимог Конституції України та Регламенту Верховної Ради України при голосуванні про прийняття у другому читанні та в цілому проєкту Закону «Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо удосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин»(р.№2194 від 01.10.2019р.).

11.      21 квітня взяв участь у онлайн пресконференції на тему: «ВАС звільнено! Влада передає всі права роботодавцям», яка відбулася на платформі Конфедерації вільних профспілок України. З колегою по фракції Михайлом Волинцем фахово обговорили законопроєкти № 5371  та № 5388 про дерегуляцію трудових відносин, які заганяють трудівників у сучасне рабство, а також суперечать директивам ЄС та конвенціям МОП.

https://www.facebook.com/206400352709513/posts/4670511296298374/?d=n

12.      Відстоював врахування кожної поправки до Проєкту Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо продажу земельних ділянок державної та комунальної власності або прав на них (оренди, суперфіцію, емфітевзису) через електронні аукціони (реєстр.№2195Д).

13.      З трибуни Верховної Ради виступив на підтримку законопроєкту “Про службу військового капеланства” (№ 4626). Відзначив, наскільки важливо, щоб наші військові – захисники України мали підтримку військових капеланів і зберігали силу та віру. Вітаю той факт, що Верховна Рада нарешті ухвалила цей потрібний законопроєкт у першому читанні.

14.      17 травня взяв участь у круглому столі під назвою «Реформа Служби безпеки України: як приборкати дракона та побудувати ефективну спецслужбу».

Під час заходу правозахисники, експерти, представники НАТО, Моніторингової місії ООН з прав людини, бізнес-асоціацій, антикорупційних організацій і самої спецслужби презентували своє бачення щодо законопроєкту №3196-д про реформування Служби безпеки України. Мова йшла про те, який вплив матиме ухвалення законопроєкту на національну безпеку, громадський сектор, свободу інтернету, протидію корупції, розвиток бізнесу, дотримання прав людини та інші аспекти суспільного життя.

Переконаний, що законопроєкт написаний не фахово,  не містить реальної реформи СБУ, натомість зберігає у Службі правоохоронні, слідчі та інші невластиві функції. Вважаю, що СБУ має стати головним контррозвідувальним органом та органом боротьби з тероризмом.

Детальніше: https://www.facebook.com/124327051071920/videos/978138986057999

15.      27 травня взяв участь у IX з’їзді Незалежної профспілки гірників України. Під час з’їзду профспілки було обрано головою мого колегу по фракції Михайла Волинця. Щиро привітав і підтримав потужного профспілкового лідера і патріота!

16.      Відстоював врахування кожної поправки до проєкту Закону про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та деяких законів України щодо відновлення роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів України (№3711-д).

17.      З трибуни Верховної Ради відстоював свій проєкт Постанови про cкасування рішення Верховної Ради України про прийняття у другому читанні та в цілому проєкту Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо продажу земельних ділянок державної та комунальної власності або прав на них (оренди, суперфіцію, емфітевзису) через електронні аукціони (№2195-П6).

Виступ у парламенті:

https://www.facebook.com/nalyvaichenko.valentyn/videos/4148113778578534/

18.      1 червня разом із колегами по фракції, аграріями, фермерами, громадськими діячами та профспілками передали до Центральної виборчої комісії повний пакет документів, необхідних для реєстрації ініціативної групи, яка збиратиме три мільйони підписів за референдум на захист землі.

Детальніше: https://www.facebook.com/nalyvaichenko.valentyn/videos/171727478218406/

19.      16 червня разом з колегами по фракції Михайлом Волинцем та Андрієм Ніколаєнко підтримали українських гірників — працівників державного підприємства «Схід ГЗК», які в столиці проводять безстрокову акцію протесту.

Наголосив: уряд зобов’язаний сьогодні вирішити всі питання і повністю погасити заборгованість перед шахтарями-уранщиками.

Парламент повинен ухвалити законодавство, яке стимулюватиме розвиток галузі та підтримає це стратегічне державне підприємство.

20.      З трибуни Верховної Ради виступив на підтримку Проєкту Постанови про скасування рішення Верховної Ради України про прийняття у другому читанні та в цілому проєкту Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом запровадження одноразового (спеціального) добровільного декларування фізичними особам належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету».

Вимагав справедливої, прозорої і зрозумілої системи оподаткування для всіх, щоб не було привілейованих – ні у владі, ні у бізнесі!

Мій виступ за посиланням: https://www.facebook.com/nalyvaichenko.valentyn/videos/301964858332464/

21.      З трибуни Верховної Ради представив проєкт Постанови про скасування рішення Верховної Ради України про прийняття у другому читанні та в цілому проєкту Закону реєстр. №5156.

Мій виступ за посиланням: https://www.facebook.com/nalyvaichenko.valentyn/videos/1015834615891964/

22.      Відстоював врахування кожної поправки до проєкту Закону про особливості реформування підприємств оборонно-промислового комплексу державної форми власності (реєстр.№3822).

Виступив у парламенті на підтримку оборонної галузі, за прямі державні замовлення на підприємства ОПК та ефективне управління українськими підприємствами.

Мої виступи за посиланнями:  https://www.facebook.com/nalyvaichenko.valentyn/videos/2960558534068970/

РОБОТА З ВИБОРЦЯМИ

1.        Особисто розглянув 288 пропозицій, прохань, скарг від громадян, громадських організацій та юридичних осіб. Усі взяв в роботу.

2.        Направив 15 депутатських звернень за заявами і скаргами громадян,  громадських організацій та юридичних осіб щодо захисту прав і свобод, гарантованих Конституцією, у тому числі до Національної поліції України, СБУ, РНБОУ, Кабінету Міністрів України, інших міністерств і відомств.

3.        Отримав 30 відповідей на попередні депутатські звернення.

РОБОТА В КОМІТЕТІ, У СКЛАДІ ТСК ТА З МІЖНАРОДНИМИ ПАРТНЕРАМИ

1. Взяв участь у 19 засіданнях Комітету Верховної Ради України з питань інтеграції України до Європейського Союзу, на яких загалом розглянуто  176 законопроєктів, що потребували експертного висновку Комітету.

2. Під час засідань Комітету заслухав звіти Антимонопольного Комітету України, Міністерства фінансів України, Міністерства інфраструктури, європейського проєкту SESAR та експертів Проєкту ЄС-ПРООН з парламентської реформи щодо співпраці України та ЄС у сфері конкуренції.

3. 12 лютого у межах роботи з міжнародними партнерами як член групи з міжпарламентських зв’язків з Державою Ізраїль зустрівся із заступником Посла Ізраїлю в Україні Йоавом Бистрицьки.

4. В рамках роботи в Комітеті взяв участь у онлайн-конференції: «Асоційовані країни Східного Партнерства: парламентська співпраця та співробітництво з питань безпеки». Конференцію організували спільно Комітет ВР з питань інтеграції України до ЄС та аналітичний центр «Рада зовнішньої політики «Українська призма».

Східне партнерство було започатковане у 2009 році Польщею та Швецією в рамках Європейської політики сусідства. Воно охоплює 6 країн – Азербайджан, Білорусь, Вірменію, Грузію, Молдову та Україну. Поява Східного Партнерства ознаменувала початок формального розмежування зовнішньополітичних підходів ЄС до відносин із південними та східними сусідами. Метою ініціативи було сприяння процесам реформ у країнах-партнерах, у тому числі, шляхом укладення угод про асоціацію, включно зі створенням зон вільної торгівлі, а також лібералізацією ЄС візового режиму щодо громадян країн-партнерів.

5. Як співголова групи з міжпарламентських зв’язків з Фінляндською Республікою підготував матеріал присвячений темі міжнародних санкцій для спеціалізованого випуску альманаху «Baltic Rim Economies».

Детальніше: https://sites.utu.fi/bre/sanctions-as-economic-weapon-to-protect-territorial-integrity-and-sovereignty/

6. Під час засідання Комітету 28 квітня провели онлайн зустріч із польським колегою Богданом Кліхом, головою Комітету закордонних справ та Європейського Союзу Сенату Республіки Польща.

 Під час зустрічі домовилися про постійну взаємодію між комітетами, зважаючи на великий перелік спільних завдань.

  21 квітня 2021 року відбулося позачергове засідання Комітету у закордонних справах та з питань ЄС Сенату Республіки Польща за участі Посла України в Польщі, під час якого було доведено актуальну інформацію щодо безпекової ситуації на Сході України та АР Крим, включно з ситуацією з правами людини на тимчасово окупованих РФ територіях України, а також блокади російською стороною Керченської протоки.

За результатами засідання Комітету ухвалено заяву, в якій, окрім засудження агресивних дій РФ проти України, міститься заклик до російської сторони – негайно припинити ескалацію та дестабілізацію ситуації в регіоні, а також заклик до міжнародної спільноти посилити практичну підтримку нашої держави у протистоянні російській агресії.

7. В ході засідань Комітету разом з колегами заслухали звіти щодо виконання Угоди про асоціацію з ЄС у сферах енергетики, енергоефективності та довкілля, телекомунікаційних, поштових та кур’єрських послуг.

У звіті проєкту ЄС-ПРООН з парламентської реформи, підготовленому на запит Комітету з питань інтеграції України з ЄС, вказано, що у сфері енергетики Україна ще має імплементувати у своє законодавство двадцять актів Європейського Союзу. Для цього потрібно ухвалити десять законопроєктів, серед яких — про запобігання зловживанням на оптових енергетичних ринках, щодо оплати послуг з передачі електричної енергії при експортних операціях, щодо енергетичної інфраструктури, а також щодо пошуку, розвідування та видобування вуглеводнів.

8. На засіданні 14 квітня заслухав звіт Національного агентства з акредитації України (НААУ). Виконувач обов’язків директора цього агентства Сергій Попик поінформував членів Комітету про причини рішення Європейської асоціації з акредитації.

9. 31 травня взяв участь у спільному засіданні Комітету Верховної Ради України з питань інтеграції України до Європейського Союзу та Комітету Верховної Ради України з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва.

Під час засідання обговорили питання поточного стану відносин України з ЄС, підготовки до саміту Україна-ЄС, поглиблення стратегічного партнерства України з Організацією Північноатлантичного договору, підготовки до саміту НАТО та ситуації в Республіці Білорусь.

10. Під час засідань Комітету разом з колегами заслухали звіти Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, Мінекономіки, Міненерго, Мінінфраструктури, МЗС та Міністерства розвитку громад та територій України. Вони відзвітували про те, які заходи було вжито на виконання Рекомендацій Комітету, прийнятих за результатами комітетських слухань на тему: «Європейський зелений курс».

11. 27 травня взяв участь у міжнародному онлайн форумі Baltic Sea Region Forum 2021, організованому фондом Centrum Balticum. Тема цьогорічного форуму: «Геополітична турбулентність та регіон Балтійського моря».

У заході взяли участь: Артіс Пабрікс — Міністр оборони Латвії, Том Додд — Посол Великої Британії у Фінляндії, Вілле Нійністе — член Європейського парламенту, Анніка Седер — президент Європейського інституту миру (Бельгія) та інші топексперти.

Говорили про підтримку стабільної безпекової ситуації та можливі виклики в регіоні Балтійського моря, безпекову ситуацію в Україні та шляхи протистояння російській агресії. Зауважив, що внутрішня безпека в регіоні Балтійського моря та протидія російській агресії вимагає спільної роботи у галузі оборони, кібербезпеки та розвідки.

12. На засіданні Комітету 9 червня разом з колегами заслухав звіт про виконання Програми діяльності Кабінету Міністрів України у 2020 році у сфері європейської інтеграції.

13. 15 червня взяв участь в онлайн зустрічі депутатів Комітету ВРУ з питань інтеграції України до ЄС з депутатами німецького Бундестагу. Обговорили двосторонню співпрацю, європейські та євроатлантичні перспективи України, а також безпекові питання, зокрема, завершення будівництва газогону «Північний потік-2» та протидію російській агресії.

14. Під час засідання Комітету 16 червня розглянули Концепцію проєкту Закону про європейську інтеграцію. Над цим документом протягом кількох місяців працювали експерти проєкту Європейського Союзу Association4U.

Ухвалення законопроєкту про євроінтеграцію створило б надійну правову базу для більш ефективного виконання зобов’язань за Угодою про асоціацію та сприяло б швидшій інтеграції України до ЄС.

15. Надав свою оцінку стану справ в українських судах для видання Forbes:

 «Після розвалу Радянського Союзу була надія на встановлення демократичного урядування та чесних судів. Натомість сьогодні ми залишаємося з корумпованими судами, що загрожує верховенству права, з підходом що ти винен до тих пір, поки не доведеш свою невинуватисть.

 Судді повинні бути незалежними від політичного впливу та тиску. Іноземні інвестори, бізнес спільнота та громадськість повинні бачити прозорість і неупередженість судового процесу, а також мати повну впевненість що верховенство права гарантовано для всіх».

Повністю публікацію Forbes можете прочитати за посиланням: https://www.forbes.com/sites/kenrapoza/2021/07/23/emerging-europe-newest-eu-members-still-weak-on-fighting-money-laundering/?sh=7121670b340c

16. В ході засідань Комітету обговорили підготовку до проведення 12-го засідання Парламентського комітету асоціації між Україною та ЄС. Зокрема, йшлося про поточний стан відносин між Україною та ЄС; стан імплементації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС; пріоритетні напрямки реформ в Україні; ситуація на Сході України, зокрема, протистояння нарощуванню військ РФ біля Донбасу; посилення трансатлантичної співпраці та роль адміністрації Байдена; енергетична безпека та «Північний потік-2».