ЗВІТ про РОБОТУ У ВЕРХОВНІЙ РАДІ: грудень 2020 року


ЗАКОНОТВОРЧА ДІЯЛЬНІСТЬ

  1. Опрацював і розглянув на засіданнях фракції експертні висновки до законопроєктів, проєктів постанов для голосування на пленарних засіданнях — загалом 84 документи.
  1. У грудні вніс на розгляд Ради законопроєкт

«Про національні та міжнародні санкції» № 4454

Законопроєкт спрямований на законодавче закріплення контролю за дотриманням законодавства про санкції.  Такий контроль пропоную покласти на Міністерство фінансів України. Цей центральний орган з питань контролю та реалізації санкційної політики потрібно наділити чітко визначеними повноваженнями та обов’язком системної звітності.

Також законопроєкт передбачає запровадження адміністративної, цивільно-правової та кримінальної відповідальності за порушення обмежувальних заходів (санкцій), потреба у яких вже давно назріла.

3. Підготував та зареєстрував поправки до проєкту Закону про внесення зміни до статті 2 Закону України «Про правовий режим майна у Збройних Силах України» (№ 3403).

4. Під час розгляду у парламенті питання про призначення на посаду першого віце-прем’єр-міністра України Юрія Вітренка висунув вимогу фракції негайно оприлюднити декларацію про доходи кандидата.

5. На пленарному засіданні Верховної Ради представив позицію фракції щодо законопроєкту №4186. Вимагав законодавчо забезпечити максимальний захист для кожного військовослужбовця України та створити такі умови для наших захисників, у яких вони і їхні родини будуть почуватися впевнено, надійно і захищено.

6. Увійшов до складу  міжфракційного депутатського об’єднання  «Підтримка та сприяння розвитку стратегічних галузей промисловості», яке було створено 15 грудня 2020 року.

Реформування стратегічних галузей промисловості, у тому числі, оборонно-промислового комплексу України, неможливі без ухвалення нових законів України.

Перед народними депутатами-членами міжфракційного депутатського об’єднання  виступив з ініціативою розгляду і внесення до ВРУ у співавторстві з колегами проєкту Закону «Про особливості управління об’єктами державної власності в оборонно-промисловому комплексі України».

7. Звернувся до Кабінету Міністрів України, Ради національної безпеки і оборони України і Служби безпеки України із депутатськими зверненнями про недопущення прийняття неправомірного рішення на дозвіл імпорту електричної енергії з країни-агресора РФ та Республіки Білорусь, яке планували ухвалити  голова і члени НКРЕКП.

Такі дії загрожують національній безпеці й економіці України та саботують інтеграцію України в Європейський Союз.

РОБОТА З ВИБОРЦЯМИ

  1. Особисто розглянув 45 пропозицій, прохань, скарг від громадян, громадських організацій та юридичних осіб. Усі взяв в роботу.
  2. Направив 10 депутатських звернень за заявами і скаргами громадян,  громадських організацій та юридичних осіб щодо захисту прав і свобод, гарантованих Конституцією, у тому числі до Національної поліції України, СБУ, РНБОУ,  Кабінету Міністрів України, міністерств і відомств.
  3. Протягом грудня отримав 2 відповіді на попередні депутатські звернення.

РОБОТА В КОМІТЕТІ, У СКЛАДІ ТСК ТА З МІЖНАРОДНИМИ ПАРТНЕРАМИ

1. Взяв участь у трьох засіданнях Комітету Верховної Ради України з питань інтеграції України до Європейського Союзу, на яких разом з колегами загалом розглянув 36 законопроєктів, які потребували експертного висновку Комітету, та 80 проєктів законів, що регулюються національним законодавством країн-членів ЄС, не стосуються зобов’язань України в рамках Ради Європи та не потребують експертного висновку Комітету з питань інтеграції України з ЄС.

На засіданнях Комітету з питань інтеграції України до ЄС серед іншого розглянув законопроєкти, які пропонують заходи зі зменшення промислового забруднення, регулюють ринок електричної енергії та пропонують реформувати систему громадського здоров’я і поштовий зв’язок.

2. 2 грудня взяв участь у спільних комітетських слуханнях на тему: «Застосування, реалізація і моніторинг спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)».

Зазначив, що у питанні санкцій щодо країни-агресора Україні треба діяти адекватно і відповідно до практики Європейського Союзу. Санкції — це фінансова зброя проти країни-агресора, і найбільших збитків ворог зазнає саме від економічних санкцій, — як секторальних, так і персональних.

Одразу після слухань зареєстрував законопроєкт «Про національні та міжнародні санкції» (№4454). У документі, зокрема, визначено, що таке національні санкції, міжнародні санкції, єдиний державний реєстр санкцій, а також сформовано чіткий та дієвий механізм моніторингу за дотриманням санкцій.

3. Взяв участь у круглому столі на тему: «Санкційна політика України. Перезавантаження».

Представив свій законопроєкт №4454 «Про національні та міжнародні санкції», який, по суті, є  планом дій з дієвим механізмом запровадження, застосування санкцій та контролю за їх виконанням.

Наголосив на тому, що ми повинні максимально захистити наші національні інтереси. Розроблений законопроєкт має на меті прикрити шпарини в українському законодавстві для спекулянтів-посередників, яких країна-агресор активно використовує для заробляння грошей в Україні.

4. 9 грудня на засіданні Комітету з питань інтеграції України до ЄС розглянули питання виконання Україною Угоди про асоціацію у сфері санітарних і фіто-санітарних заходів.

Обговорили стан виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, основні досягнення за 2019-2020 роки, економічну та секторальну співпрацю в рамках Угоди, а також актуальні проблеми та пріоритети в спільній роботі парламенту та уряду.

5. У межах роботи з міжнародними партнерами 15 грудня взяв участь у панельній дискусії від клубу випускників Лондонської школи бізнесу на тему подолання глобальних викликів.

Захід був присвячений обговоренню проблем та їх потенційних рішень, з якими світ зіткнеться під час та після пандемії коронавірусу. До обговорення долучилися європейські топексперти, серед яких:

  • Лорд Даніель Фінкельштейн – член Палати лордів, ексрадник прем’єр-міністра Великої Британії Джона Мейджера, ексредактор газети “Times”.
  • Доріан Дучка – чинний радник прем’єр-міністра Албанії Еді Рами, колишній заступник міністра енергетики та промисловості Албанії (2013-2015 рр.)
  • Роберт Амстердам — власник міжнародної юридичної компанії “Amsterdam&Partners LLP”, міжнародний юрист, який має 40-річний досвід роботи у гучних справах.
  • Стюарт Ліч — очільник групи судових спорів та спорів у лондонській компанії “Montfort Communications”. Внесений до списків Chambers&Partners, PR Power Book та Spear’s Wealth як провідний радник репутації.

Під час дискусії висловив думку про те, що ми маємо вирішувати не лише економічні проблеми, з якими стикаємось сьогодні, але й виключити у майбутньому причини, що спричиняють ненадходження коштів до бюджету.

Зокрема, Україна не має допускати проявів корупції у державних структурах, повинна ефективно управляти національними природними ресурсами, що домінують у національному ресурсному секторі.