Звертаємося до НАБУ і ДБР для розслідування корупції і зловживань голови НКРЕКП


Тимчасова слідча комісія Верховної ради з питань кризи в енергетиці звернулася з заявою до Держбюро розслідувань та Національного антикорупційного бюро з вимогою відкрити кримінальне провадження по факту корупції і зловживань голови НКРЕКП Валерія Тарасюка.

Про це під час прес-конференції 11 листопада в  ІА «Інтерфакс-Україна» повідомив голова ТСК, народний депутат Валентин Наливайченко.

«Чекаємо і самого пана Тарасюка, і членів НКРЕКП, які незаконно призначені, які зловживали і збагачувались у владі. Перше, де ми їх чекаємо, — це на допиті в ДБР. Така заява нами офіційно подана про кримінальне правопорушення цих державних службовців 27 жовтня цього року», — повідомив колишній голова СБУ.

Окрім того члени ТСК звернулися до Шевченківського районного суду Києва з вимогою до правоохоронних органів невідкладно розпочати слідчі дії по факту махінацій Тарасюка і членів НКРЕКП на енергоринку.

«Друге місце, де ми їх чекаємо, — Шевченківський районний суд, куди ми подали офіційний позов 6 листопада цього року. Теж ці посадовці будуть там відповідати. Тобто, їм буде чим зараз займатися», — додав Валентин Наливайченко.

Нардеп наголосив, що зібраних ТСК даних про зловживання голови НКРЕКП Тарасюка та його спільників достатньо для притягнення його до відповідальності.

«Докази, конкретні фірми, конкретне збагачення чиновників від енергетики отримають обов’язково правове покарання і висновки. А, по суті, ми вважаємо, мають бути покарання і судові вироки у Вищому антикорупційному суді», — підсумував парламентар.

Народний депутат Олексій Кучеренко, який також взяв участь у пресконференції, детально розповів про конституційне подання до КСУ 50 народних депутатів про невідповідність Конституції низки указів президента і законів України, що визначають функціонування НКРЕКП.

“У поданні ми просимо Конституційний Суд розглянути неконституційність Указів Президента. Мова йде про 4 укази Президента Зеленського від 29 жовтня минулого року щодо призначення членів Національної комісії з регулювання енергетики та житлово-комунальних послуг: Кайдаша Руслана, Бабій Ольги, Валерія Тарасюка та Олексія Магди. І так само три укази попереднього Президента Порошенка від 29 травня 2018 року: Антонової Олени, Коваленка Дмитра та Кривенко Оксани”, — сказав він.

Парламентар зазначив, що ці укази є індивідуальними правовими актами, які вичерпують свою дію після виконання.

“Вони є такими,  що видані з перевищенням конституційних повноважень, всупереч Конституції України, а особи, яких призначено вищезазначеними Указами, продовжують перебувати на посадах та де-факто є особами уповноваженими на виконання функцій держави. Зазначене підтверджує тривалість конституційно-правових наслідків у вигляді порушення конституційного принципу поділу державної влади та балансу в системі стримувань та противаг”, — підсумував Кучеренко.