27 листопада 2018 року виповнюється 100 років з дня заснування Національної академії наук України і за збігом, – її президенту академіку Борису Євгеновичу Патону.
Заснована у буремний рік Української революції, Академія пройшла складний, але гідний шлях, внісши величезний вклад у розвиток світової наукової думки, ефективно розвиваючи нові наукові напрями і технології. Нині у складі Академії не лише вчені зі світовим ім’ям і молоді талановиті науковці, які хочуть працювати для України, а й цілі науково-дослідні інститути, що охоплюють фізико-технічні, математичні, хімічні, біологічні, суспільні і гуманітарні науки.
У складі НАН України – найбільша бібліотека нашої держави — Національна бібліотека України імені В.І. Вернадського і Львівська національна наукова бібліотека України імені В. Стефаника, Національний центр «Мала академія наук України», Національний ботанічний сад імені М.М. Гришка, Національний дендрологічний парк «Софіївка», інші відомі національні заклади.
Я високо ціную працю вчених, які й нині наполегливо працюють, розвиваючи фундаментальні і прикладні дослідження, незважаючи на майже жебрацьке становище – постійне недофінансування, відсутність належної дослідницької бази і зневажливе ставлення з боку влади.
Тож вітаючи Національну академію наук зі славним ювілеєм, зичу усім науковцям, дослідникам втілення усіх інноваційних проектів, нових ідей і шляхетних планів. Бажаю Вам оптимізму, наполегливості, творчого натхнення, віри і гідної оцінки Вашої нелегкої, але важливої для суспільства і розвитку країни діяльності.
Наука і знання – це капітал і сила нації, запорука її успіху і прогресу.
Многая літа, вельмишановний Борисе Євгеновичу!