НАТО планує посилити політичну і практичну підтримку України.
Про це йдеться у заяві міністрів закордонних справ країн НАТО за підсумками дводенної зустрічі у Бухаресті.
Аналіз заяв і позицій:
- Росія несе цілковиту відповідальність за цю війну, зухвале порушення міжнародного права і принципів Статуту ООН. Російська агресія, включно з постійними і беззаконними атаками на українську цивільну і енергетичну інфраструктуру, позбавляє мільйони українців елементарних гуманітарних послуг.
- Неприйнятні дії Росії, включно із гібридними діями, енергетичним шантажем і безвідповідальною ядерною риторикою, підривають міжнародний порядок.
- Міністри країн НАТО засудили жорстокість Росії щодо цивільного населення України і порушення прав людини і жорстоке поводження, такі як насильна депортація, тортури і варварське поводження з жінками та дітьми.
- Представники Альянсу також засудили усіх, в тому числі Білорусь, хто активно підтримує російську агресивну війну проти України. Усі винні у воєнних злочинах, повинні бути притягнуті до відповідальності.
- Наші союзники будуть продовжувати і ще більше посилювати політичну і практичну підтримку України. В цьому контексті НАТО буде і надалі здійснювати тісну координацію між відповідними зацікавленими сторонами, включно з міжнародними організаціями, зокрема ЄС, а також країнами-однодумцями.
- Члени Альянсу будуть допомагати Україні у ремонті її енергетичної інфраструктури і захисті її населення від ракетних атак.
- Держави НАТО також рішуче налаштовані підтримувати Україну на її шляху повоєнної відбудови і реформ для того, щоб Україна забезпечила собі вільне і демократичне майбутнє, модернізувала свій оборонний сектор, посилила довгострокову оперативну сумісність і стримувала майбутню агресію.
- Альянс обіцяє зміцнювати партнерство з Україною на шляху досягнення нею своїх євроатлантичних прагнень.
Важливі заяви прозвучали вчора і від Генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга.
- Зараз основний упор НАТО — підтримка України, забезпечення того, щоб путін не переміг, а Україна взяла гору як суверенна держава в Європі.
- Україна вступить до НАТО після закінчення військових дій.