Крадіжка мистецтва: Валентин Наливайченко допомагає музею Вестфріс


Корупціонери та мародери у нинішній владі не зацікавлені у швидкому розслідуванні та поверненні до Нідерландів усіх викрадених з музею Західної Фрісландії в голландському Хорні, — вважає лідер Руху «Справедливість» Валентин Наливайченко. Він особисто зустрівся з директором музею Едом Ґредінком та спеціалістом із злочинів в арт-сфері, мистецтвознавцем Артуром Брандом. 

 

Валентин Наливайченко пообіцяв усібічну підтримку у розслідуванні. «Корупціонери та мародери у нинішній владі не зацікавлені у швидкому розслідуванні. Як людина, яка двічі очолювала Службу безпеки, намагатимуся сприяти розслідуванню і зробити все можливе, аби усі 24 картини, а не лише п’ять про які прозвітували в СБУ, були повернуті до музею», — сказав він на зустрічі з керівниками музею.

Візит екс-голови СБУ викликав широкий резонанс у ЗМІ. Нижче наводимо дві статті, що були опубліковані у голландській пресі.

 

 

Музей Westfries в пошуках вкрадених предметів мистецтва отримав допомогу з неочікуваного боку. Колишній Голова української секретної служби тепер втрутиться в цю гучну справу. І це неймовірно, адже Служба безпеки України відіграла не останню роль у торгівлі вкраденими картинами. Музей, серед іншого, тривалий час вказував на зв’язок Наливайченка з цим викраденням. Саме він очолював СБУ в період з 2006-го по 2010-ий рік і повернувся на цю посаду після того, як Віктор Янукович втік до Росії у 2014-му.

Наливайченко брав участь у розслідуванні катастрофи МН-17. У зв’язку з тим, що його ім’я фігурувало у справі пограбування в Хорні, в Нідерландах панували сумніви щодо надійності цих розслідувань. В червні 2015-го року, нинішній президент України Петро Порошенко звільнив Валентина Наливайченка з посади Голови СБУ. Наливайченко почав займатися боротьбою з корупцією.

Він довільно спілкується англійською, розповідаючи міжнародним ЗМІ про зловживання у себе на батьківщині. В цих інтерв’ю він часто критикує Порошенка, який, за його словами, вкрай мало робить для боротьби з корупцією. photo5426890104657520778Наприкінці 2017-го року, Наливайченко раптово з’явився в Хорні. Там він має тісні зв’язки з Артуром Брандом, арт-детективом, завдяки зв’язкам якого до музею вже повернено п’ять картин. За словами Бранда, картини перебували на руках парамілітарних осіб і є підозри що ще 19 так само знаходяться у їхніх руках.

За словами Бранда, музей високо цінує можливості та зв’язки Наливайченка: «Я нещодавно розмовляв з ним по телефону і, звісно, підозри були, проте він продовжував наполягати, що не причетний до крадіжки картин. Я запросив його приїхати до Хорну», — зазначив Бранд.

Так і сталося. Наливайченко прийшов на зустріч з Брандом та директоркою музею Ед Ґердінк. Він стверджував що дуже багато людей в СБУ корумповані. Бранд запевнив, що хоче вірити Наливайченку, але йому слід допомогти вистежити картини. Наливайченко пообіцяв задіяти свої зв’язки і зробити все можливе. «Він є сильною та впливовою людиною в Україні. Якщо він не не зможе досягти успіху – ніхто не зможе!», — сказав Бранд.

Музей Westfries навряд чи відступить, адже розслідування крадіжки українською владою не ведеться активно. Не довіряють українській владі й окремі політики. В світлі цього, музею відтепер слід бути більш прагматичним. Та не дивлячись на це, Бранд практично переконаний в тому. що Наливайченко дійсно про цю справу нічого не знав.

Видається, що ставка робиться саме на «ту конячку». У Бранда й досі є світлина, де Порошенко позує поруч із Борисом Гуменюком «великого шахрая» в руках людей якого якраз і перебувало п’ять повернених картин. «Тому у мене практично немає впевненості в тому, що Київ нам допоможе. Там безсоромно чекають доки все уляжеться», — підкреслив Артур Бранд.

photo5426890104657520774

Висновок. Мета виправдовує засоби. І «засіб», Валентин Наливайченко, людина з політичними амбіціями, яка працює на добре ім’я в такій країні як Нідерланди. Таким чином, ситуація надає йому шанс на роль героя.

Джерело: https://www.noordhollandsdagblad.nl/hoorn-enkhuizen/kunstroof-oud-baas-geheime-dienst-oekraine-helpt-westfries-museum

 

Крадіжка мистецтва: екс-керівник Служби безпеки України допомагає музею Вестфріс (частина ІІ)

Тепер, коли ми побачили всю історію корупції в Україні, хотілося б дізнатися: як там справа з крадіжками витворів мистецтва в музеї Westfries? Коротка відповідь: погано!

Якщо розлогіше: на даний момент є ще 19 музейних експонатів, що належать музею Westfries, і які зникли безвісти в Україні. photo5426890104657520775                                                                                                                         У випаленій війною країні, секретна служба була задіяна якщо не в пограбуванні, то, принаймні, в участі у торгівлі національними художніми скарбами (картинами). Які були вкрадені ще у 2005-му році.  Долаючи величезну кількість фейкових новин у цій справі – Noord-Hollands Dagblad розповіли про те, як колишній очільник секретної служби України намагається допомогти музею повернути ці витвори мистецтва (https://www.noordhollandsdagblad.nl/hoorn-enkhuizen/kunstroof-oud-baas-geheime-dienst-oekraine-helpt-westfries-museum).

 

От тільки є одне але: друзі Рютте, Пехтольда та Юнкера у Києві – йти на співпрацю не поспішають…                    003bc49990_DUSqQx7WkAA-H8O

Приклад А: вище ми прикріпили досить красномовну світлину, на якій Петро Порошенко, «чокогарх» України, весело вітається з декількома людьми, в тому числі з Борисом Гуменюком, одним з комбатів добровольчого руху, головним підозрюваним у справі, у якого вдалося «відбити» п’ять картин з великим болем, зусиллями та пручанням з боку офіційного Києва.

 

Приклад Б: На відео нижче, ви можете побачити процес реставрації цих п’яти полотен, тому що ці люди гадки не мали як правильно зберігати витвори мистецтва. І чи повернеться колись все інше?

Та поки Рютте та Александр Пентхаус намагатимуться зберегти  дружбу з «шокопринцем» — ми ні на що не можемо розраховувати.

Джерело: https://www.geenstijl.nl/5140424/echt-nieuws-over-nederlandse-roofkunst-in-kiev/

Частина І за посиланням: http://www.spravedlyvist.com.ua/foto-ta-video/10292

      • П.с.

 

24 картини 16-17 століть і 70 срібних виробів було вкрадено з музею голландського міста Хорн в ніч на 10 січня 2005 року. Вартість колекції, за даними СБУ, — близько  € 10 млн.

У 2015 році вперше стало відомо, що картини можуть знаходитися в Україні. Музейні працівники стверджують, що в липні 2015 року в посольство Нідерландів звернулися двоє людей, що представилися членами українського добровольчого батальйону ОУН. Вони заявили, що вкрадені картини у них, і запропонували повернути твори мистецтва за винагороду в € 50 млн.