«Названі імена підозрюваних у збитті літака МН17» (світова преса)


Нідерландське видання незалежних журналістських розслідувань Zembla повідомляє про оприлюднення імен головних підозрюваних у справі збитого літака рейсу МН17 над сходом України. Валентин Наливайченко і генерал СБУ Василь Вовк зустрілися з голландськими журналістами-розслідувачами

Нідерландський веб-сайт незалежних журналістських розслідувань Zembla вміщує матеріал «Zembla оприлюднює: Названі імена підозрюваних у збитті літака МН17».

 

У статті зазначається, що Служба безпеки України визначила групу з семи осіб, які причетні до збиття пасажирського літака рейсу МН17 над східною Україною. Об’єднану команду слідчих у цій справі вже попередньо просили оприлюднити список імен осіб, які б розглядалися як головні підозрювані. Видання додає, що провідні українські фахівці з питань безпеки назвали низку конкретних імен у телевізійній програмі Zembla. У цьому списку фігурують імена офіцерів російського війська Ігоря Гіркіна, Сергія Дубинського та Миколи Ткачова. Нідерландський веб-сайт вказує, що вперше представники об’єднаної команди слідчих у справі МН17 назвали імена ймовірних винуватців. При цьому додається, що СБУ надала слідству численні матеріали, включно зі 150 тисячами записів перехоплених телефонних розмов.

«Ми провели кримінальне розслідування за звинуваченнями у скоєнні воєнних злочинів, зокрема, Гіркіним, Плотницьким, Дубинським та Ткачовим. У такий спосіб ми визначили винних і ми знаємо, хто вони», – заявив в інтерв’ю Zembla Валентин Наливайченко. 

Zembla пише, що у телевізійній програмі містились інтерв’ю з головою СБУ на час збиття літака рейсу МН17 Валентином Наливайченком, а також з Василем Вовком, який був головним слідчим СБУ у цій справі.

Нідерландське видання зазначає, що об’єднана команда слідчих вирішила сконцентруватися не так на тих, хто конкретно обслуговував російський ракетний комплекс «Бук», з якого і був збитий пасажирський літак на сході України, як на тих особах, хто керував збройним заколотом на Донбасі, відіграючи вирішальну роль у привезенні ракетних комплексів «Бук» з території Росії.

 

Zembla завершує, повідомляючи, що Громадська слідча служба Нідерландів, втім, наразі не може робити якихось заяв щодо осіб, які становлять інтерес для слідства. Кримінальне розслідування у справі збиття пасажирського літака рейсу МН17 над східною Україною і надалі перебуває в активній фазі.

https://www.youtube.com/watch?v=Nrl8c2Wa_88&t=9s