Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту


Україна є четвертою за кількістю Праведників Народів Світу державою після Франції, Нідердандів та Польщі.

 

Станом на 1 січня 2017 Національний Меморіал Катастрофи та Героїзму Яд-Вашем в Єрусалимі надав титул Праведників Народів Світу 2573 українцям. Щороку до списку додаються нові прізвища українських Праведників, які, ризикуючи життям, рятували євреїв від Голокосту.

Вшановуючи пам’ять загиблих, керівники громадсько-політичних рухів “Справедливість” та “Антикорупційний рух Валентина Наливайченка” – відвідали показ історичної стрічки “Дружина доглядача зоопарку”.

Показ відбувся в київському кінотеатрі «Батерфляй Ультрмарин» під патронатом почесного консула Держави Ізраїль у Західному регіоні України Олега Вишнякова.

Цей фільм – про подружжя Жабинського, які врятували понад 300 євреїв.
Картину зняли за мотивами книги Діани Акерман, написаної на основі щоденників Антоніни. Знімали 10 років. Головні ролі виконали лауреатка “Золотого Глобуса” Джессіка Честейн і номінант на премію “Золотий глобус” Даніель Брюль.
Ізраїль присвоїв сім’ї Жабинського титул Праведника народів світу.

“Україна є четвертою за кількістю Праведників Народів Світу. Маємо знати і шанувати свою власну складну історію, що випала на долю українців. В мене особисте несприйняття будь – яких проявів антиукраїнства і антисемітизму – тому сьогодні я тут, на показі цього важливого фільму”, – наголосив Валентин Наливайченко.

27 січня відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту, встановлений Генеральною Асамблеєю ООН 1 січня 2005 року.

Саме в цей день в 1945 році були звільнені в’язні концентраційного табору і табори смерті Аушвіц-Біркенау в Освенцімі (Польща).

Лише за приблизними підрахунками в цьому таборі було вбито від 1,1 до 1,6 млн осіб, значну частину яких становили євреї.

“Голокост, що призвів до винищування однієї третини євреїв і незлічених жертв з числа представників інших меншин, буде завжди служити всім народам застереженням про небезпеки, що криють у собі ненависть, фанатизм, расизм і упередженість” – зазначається у резолюції ГА ООН. Кожен етнос рівний перед всесвітом, й нікому не дозволено виділяти кращого чи гіршого з них!»- зазначив керівник ГО «Антикорупційний рух Валентина Наливайченка» Василь Вовк, який був присутнім на перегляді фільму.

Голокост – жахливий наслідок збоченої фашистської ідеології, яка оголосила євреїв одним з народів, що підлягають знищенню.

Сьогодні прийнято вважати, що в результаті Голокосту було вбито близько 6 млн. єврейського населення Європи.

Повторення подібного у майбутньому є неприпустимим.