Законопроєкт про оборонні закупівлі не враховував інтереси українських виробників, – Валентин Наливайченко


Півроку депутати монобільшості не бажали врахувати фахову думку професіоналів щодо налагодження справді прозорих оборонних закупівель та захисту вітчизняного виробника в оборонно-промисловому комплексі. Тому «Батьківщина» не підтримала законопроєкт 2398-д «Про оборонні закупівлі».

Про це заявив народний депутат від «Батьківщини» Валентин Наливайченко під час виступу в парламенті.

«Цей законопроєкт не враховує інтереси українських виробників, того оборонно-промислового комплексу, що ще залишився в країні, попри «профанські» і дискримінаційні рішення багатьох урядів. Українські зброярі все ще виготовляють сучасну зброю та військову техніку!» – наголосив народний депутат.

Валентин Наливайченко переконаний, якби сьогодні проголосували за цей законопроєкт – без роботи та зарплат в Україні залишилися б десятки тисяч громадян, «а оборонний і експортний потенціал військово-технічного співробітництва за лічені роки був би втрачений назавжди».

Виступаючи під час обговорення законопроєкту у залі Верховної Ради, народний депутат звернув увагу, що оборонні закупівлі мають передбачати якнайшвидше постачання у мобільні бойові підрозділи армії модулів безпеки та санітарних модулів.

«Для всього парламенту завдання номер один – щоб оборонні закупівлі вирішували забезпечення кожного військового, на передовій у бойових підрозділах України – зброєю, захистом та засобами медицини», – наголосив Валентин Наливайченко.

Народний депутат зауважив, що фракція «Батьківщина» наполягає на розробці та затвердженні стратегії Національної безпеки України.

«Президент і РНБО мають чітко відповісти: хто наш ворог, які збройні сили й чим ми забезпечуємо. І найголовніше: український військовий – це та людина, заради якої створюються ці закони й заради кого ми мусимо раціонально, продумано і стратегічно використовувати наш бюджет», – резюмував Валентин Наливайченко.