Законопроєкт про оборонні закупівлі не враховує інтереси українських виробників ОПК


⚠️180 днів, півроку (!) депутати монобільшості ігнорували думку професіоналів, як організувати справді прозорі оборонні закупівлі та захистити вітчизняного виробника в оборонно-промисловому комплексі.

➡️Учора в Раді зрештою вдалося довести свою правоту та відстояти необхідність відправити законопроєкт 2398-д «Про оборонні закупівлі» на доопрацювання.

📎Мої аргументи:

✅Перше: законопроєкт не враховує інтереси українських виробників ОПК, які ще залишилися в країні попри «профанські» та дискремінуючі рішення урядів. Без державної підтримки, в умовах повної відсутності стратегії розвитку ОПК, українські зброярі зберегли свій потенціал та можуть виготовляти сучасну зброю та військову техніку!

✅По-друге, якби ми дозволили прийняти цей законопроєкт, без роботи та зарплат в Україні залишилися би десятки тисяч громадян. А оборонні та експортні можливості військово-технічного співробітництва за лічені роки були би втрачені назавжди.

❗️І найголовніше: передусім має бути розроблена і затверджена стратегія Національної безпеки України. Президент і РНБО мають чітко відповісти: яким чином і хто захищатиме суверенітет та територіальну цілісність країни, життя та безпеку людей?