33 місії


Медики-волонтери ПДМШ відзначають триріччя з дня першої місії

 

Більше 30 тисяч обстежених пацієнтів, сотні врятованих життів і навіть пологи на передовій. Такі результати роботи Першого Добровольчого Мобільного Шпиталю ім. Миколи Пирогова. Сьогодні третя річниця, відколи його медики-волонтери  вирушили у свою першу місію в зону АТО.

Вони поїхали на фронт не заради нагород чи подяк, а заради наших воїнів, які потребують якісної медичної допомоги.

Чергування по 24 години на добу, під постійним ризиком для власного життя. Це про них, медиків та волонтерів ПДМШ – унікального шпиталю, створеного за ініціативи Геннадія Друзенка.

«Наш шпиталь – то лише милиці. Не можна 4 роки пересуватися на милицях», — скромно говорить Геннадій Друзенко і додає: «ми не просто лікуємо — ми відроджуємо надію, зшиваємо Україну та вбиваємо корупцію в медицині. ПДМШ — це медична реформа в дії».

Лідер руху “Справедливість” Валентин Наливайченко вважає Геннадія Друзенка не просто партнером, а й справжнім другом.

“Впевнений, медики-волонтери це наш найкращий кадровий резерв. ПДМШ — це майбутні міністри, заступники міністрів, директори департаментів міністерства охорони здоров’я”, — впевнений політик.

За його словами, лікарі із західної і центральної України прямують на схід і привозять звідти унікальний досвід. Вони працюють всупереч бюрократичним перепонам, без звичних в медицині хабарів, щохвилини ризикуючи власним життям. По суті саме вони формують медицину майбутнього, лікують і зшивають Україну.

Швидка допомога у подарунок. Щоб швидше добиралися бездоріжжям, на триріччя медикам подарували сучасний автомобіль швидкої допомоги. Купили його в Польщі, в Україну через спротив бюрократів, доставляли і розмитнювали більше двох місяців. І вже сьогодні ввечері автомобіль поїде на Донбас.

“Це не перший автомобіль і точно не останній. Але ми за те, щоб ту модель, яку напрацював ПДМШ з такими людьми, щоб це і була українська медицина.
Те, що вони першими в Станиці Луганській за три роки після початку збройної агресії проти нас прийняли перші пологи більшого вчинку і більшої символіки для цих фантастичних людей вигадати важко”, —  сказав Валентин Наливайченко.

Важливість повноцінно укомплектованої швидкої на фронті як ніхто розуміє лікар Вадим Козловський, який пройшов чотири ротації. Каже, збройні сили забезпечені автомобілями, однак якість їх залишається дуже низькою: “це зазвичай УАЗи. Ще радянські машини, віком 40-50 років. Оснащення їх не відповідає вимогам і потребам сучасної війни”.

Швидку за власний кошт придбали та відремонтували Рівненські волонтери. Допомагав її розмитнити та доукомплектувати ліками керівник Рівненської обласної організації Руху «Справедливість» Анатолій Сидорук.

Волонтер Дмитро Громенко, котрий і поведе автівку на Донбас, не може натішитись, що у ній є стаціонарні ноші.

Із зібраним добром швидка відправляється в район Волновахи, де буде рятувати життя не лише військовим а й мирним жителям.

Промовисті цифри.

Більше 30 000 пацієнтів.

Лише за останній рік обстежено 3000 дітей у зоні конфлікту.

33 ротації у яких взяло участь більше 400 добровольців.

Більше 40 локацій у місці проведення АТО.
88 медиків отримали статус учасника бойових дій. На щастя — жодного “двохсотого”.

Хай береже вас Бог, друзі, бо робите ви велику справу!